Середа, 31 Травня, 2023
Бiльше

  Синод Елладської Церкви: задоволення рішенням Вселенського Патріархату і заперечення Сербської Церкви

  Священний Синод Елладської Церкви висловив задоволення рішенням Вселенського Патріархату щодо відновлення евхаристичного спілкування з раніше розкольницькою Церквою Скоп’є. Однак після відповідної інформації, отриманої від Сербського Патріархату у зв’язку з розвитком подій, Священний Синод висловлює свої заперечення щодо використання назви «Македонська Православна Церква», яку наполегливо пропонує Сербська Церква.

  Зокрема, Священний Синод Елладської Церкви 165-го синодального періоду під головуванням Блаженнішого Архієпископа Афінського та всієї Еллади Єроніма протягом двох днів, у вівторок, 8 та в середу, 9 червня 2022 року, провів своє засідання, повідомляє Orthodoxia News Agency.

  У ході двох засідань Синод підготував порядок денний чергових Зборів Священного Архієрейського Собору Елладської Церкви, який, з Божою допомогою, пройде з 4 по 7 жовтня 2022 року, при цьому основну увагу було приділено подіям навколо Охридської архієпископії.

  Задоволеність та заперечення проти позиції Сербської Церкви

  Священний Синод отримав інформацію про Послання Святішого Вселенського патріарха Варфоломія щодо рішень Священного Синоду Вселенського Патріархату про лікування розколу, що існував з 1967 року, та відновлення церковного спілкування з церковною структурою сусідньої країни зі столицею у Скоп’є.

  Так само він був проінформований про послання Блаженнішого патріарха Сербського Порфірія, в якому були викладені рішення Священноначалія Сербської Православної Церкви з питання.

  У зв’язку з цим Священний Синод заявляє «про свою принципову задоволеність посланням Вселенського патріарха Варфоломія з цього питання», оскільки вважає, що це послання «умиротворює» духовенство і благочестивий грецький народ, оскільки відповідає очікуванням як щодо найменування церковної структури сусідньої держави без використання хворобливого і такого, що викликає суперечки, найменування «Македонія» чи його частин чи похідних, так і визначення його кордонів лише межами Держави».

  Священний Синод, виявляючи особливу чутливість до цього питання, ухвалив передати його до Синодальних комісій: а) з доктринальних і канонічних питань і б) з міжправославних та міжхристиянських відносин для того, щоб це питання було прискіпливо вивчене і дати Синоду поради як надалі сприймати цю ситуацію.

  Також з приводу вищевказаного листа Сербського Патріархату Синод висловлює різкі заперечення та застереження: а) щодо використання терміна «Македонська Православна Церква», який Сербська Церква дає Охридській Церкві, б) щодо поминання «діаспори» Охридської церкви і в) щодо надання автокефалії Сербським Патріархатом, оскільки тільки Вселенський Патріархат має право надавати Церквам автокефалію.

  Нарешті, Священний Синод бажає, щоб Єрархія Святої Архиєпископії Охридської під керівництвом Його Високопреосвященства архієпископа Стефана конструктивно використала своє повернення в церковне суспільство і усунула розкол, уникаючи минулі національні чвари, які були засуджені всім православним світом як єресь на Великому Константинопольському Синоді 1872 року.

  Найсвіжіше

  Популярне