Субота, 13 Квітня, 2024
Бiльше

  Поліція розслідує зникнення ікон та дзвонів з храму на Кіровоградщині

  Після зміни конфесії Свято-Покровської церкви з «Української православної церкви» на Православну Церкву України в Аджамці, що на Кіровоградщині, парафіяни виявили зникнення церковного майна. Вони написали заяву в поліцію.

  У квітні цього року 347 членів релігійної громади одноголосно проголосували за перехід Свято-Покровської церкви до Православної Церкви України. «30 травня ми отримали відповідь, що наш запит задоволено, є розпорядження за підписом голови обласної військової організації, – говорить голова релігійної громади Анатолій Олійник. – Закріплена земельна ділянка 15 соток і храм з прибудовами».

  Про це йдеться в сюжеті «Суспільне.Кропивницький».

  Священник переходити до Православної Церкви України відмовився, каже Анатолій Олійник. «Звернулись до нашого отця Олександра про передачу нам ключів. Він відмовився, сказав, що ключі передали своєму керівництву. Одноголосно проголосували за те, що, якщо в нас немає ключів, а це храм належить вже нам, довелось пошкодити замок, щоб зайти».

  Коли віряни зайшли в церкву, недорахувались майна. Зникли щонайменше 20 ікон, старовинне Євангеліє, килими, котел, двері алтаря. «З семи дзвонів лишилось два, – каже Анатолій Олійник. – Порожні стіни, знятий іконостас. В нас є ревізійна комісія, ми хочемо повністю описати, вказати кожну деталь того, що залишили».

  Члени громади Православної церкви України написали заяву про крадіжку в поліцію. Заява зареєстрована, викладені в ній факти перевіряються, говорить речниця поліції області Віталіна Бевзенко

  Житель Аджамки Василь Богуненко розповів, що громада будувала церкву в 1998 році. «Я всі документи оформлював, людей збирав, гроші. В останні роки церква з’єдналась з Московським патріархатом конкретно, то я відійшов і останнім часом тут не був».

  Споруда церкви та майно в ній належить релігійній громаді, яка змінила конфесійну приналежність своєю більшістю, пояснює начальник обласного управління комунікацій з громадськістю Віталій Останній. «В даному випадку якщо релігійна громада з’ясувала, що зникли з храму певні речі, то перш за все вони мають звернутись до правоохоронних органів».

  Найсвіжіше

  Популярне