Середа, 24 Квітня, 2024
Бiльше

  На Хмельниччині громада із церквою зі 150-річною історією покине «УПЦ»

  У селі Колом’є Крупецької тергромади, що на Хмельниччині, 5 червня відбувся схід села. Віряни обговорювали перехід Свято-Михайлівського храму з-під юрисдикції «УПЦ» до Православної Церкви України. Все зафільмували на відео.

  Перехід до ПЦУ підтримали одностайно. Окрім цього, селяни із Колом’є звернулися до Володимира Зеленського та уряду з проханням заборонити діяльність московського патріархату в Україні, повідомляють на сторінці Крупецької сільської тергромади, повідомляє ВСІМ.ua.

  Колом’євський Свято-Михайлівський храм має давню історію. Колись це була дерев’яна церква. Її спорудили ще у 1869 році за кошти парафіян «в пам’ять звільнення від кріпосної залежності». За це парафіянам у 1870 році керівництво єпархії видало подяку. Спочатку носила назву Церкви Св. Алєксандра Нєвского. Була філіальною парафіяльної церкви в селі Кривин. Совєтська влада зачинила церкву в 1937 році.

  Храм перетворили на клуб, згодом – на склад. У 1941 році зусиллями мешканців села відновили зруйнований верх церкви і знов розпочали богослужіння. А в 1962 році вкотре закрили. Богослужіння не проводилися аж до 1988 року, коли після повного оновлення церкви її відкрили для прихожан.

  Найсвіжіше

  Популярне