Понеділок, 22 Липня, 2024
Бiльше

  4 червня в Україні вшановують пам’ять дітей, загиблих через агресію росії

  4 червня в Україні визначили Днем вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії РФ., повідомляє  АрміяInform.

  За інформацією Офісу Генерального прокурора, станом на 4 червня 2022 року внаслідок широкомасштабного російського вторгнення в Україні загинула 261 дитина і 463 дістали поранення. Найбільше діток постраждало в Донецькій, Київській, Харківській, Чернігівській, Херсонській, Луганській, Миколаївській, Запорізькій областях. Ці цифри не остаточні, оскільки процес виявлення жертв рашистів триває. До того ж чимало населених пунктів ще перебувають під окупантом.

  Російська армія своїм ставленням до цивільного населення, зокрема і дітей, схожа на німецький вермахт часів Другої світової війни.

  Чимало “визволителів” вирізняються просто тваринною жорстокістю. Наприклад, у Маріуполі російський армієць, розважаючись, вистрелив в обличчя 11-річній дівчинці. Якимось дивом вона не загинула.

  Сьогодні досить популярним у московії є гасло “Можем повторить”, яке натякає на спроможність росіян повторити “подвиг у великій вітчизняній війні”, тобто розгром будь-якої країни, на яку вкаже їхній фюрер. Чи спроможна Росія це зробити – під великим питанням. Проте, як бачимо, мирне населення росармія нищить. Сьогоднішні рашисти-гвалтівники теж діють у “найкращих традиціях своїх пращурів, які, увійшовши в роки Другої світової на терени Німеччини, “відзначилися” подібними “подвигами”.

  У багатьох містах і селах, що побували під окупацією, віднайдено багато братських могил із десятками жертв рашистів. Серед них − чимало неповнолітніх. Не лише з ознаками катувань, а й ґвалтувань. Правоохоронці сьогодні розслідують сотні злочинів, скоєних московитами проти мирного населення цих міст і сіл, зокрема і стосовно дітей.

  Попри вбивства, знущання і ґвалтування Росія здійснює ще один злочин – насильно вивозить дітей з України.

  За словами директора Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павла Лисянського, ще до початку широкомасштабної війни Росія вивезла з ОРДЛО понад тисячу дітей-сиріт.

  Після 24 лютого кількість вивезених дітей суттєво зросла. Як стверджує начальник Національного центру управління обороною росії генерал-полковник михайло мізінцев, лише з 10 на 11 травня «без участі київської влади з України в рф евакуйовано 8787 осіб. З них 1106 – діти. А якщо вірити російському телеграфному агентству «ТАСС», то усього з початку війни Росії в Україні до РФ вивезли 210 224 неповнолітніх. У Росії збираються ухвалити поправки до законодавства, які дозволять всиновлювати українських дітей за пришвидшеною процедурою. А Путін заявив про необхідність змінити законодавство так, щоб росіяни змогли «усиновлювати сиріт із Донбасу, в яких немає російського громадянства».

  Правники вважають, що дії окупантів порушують обов’язок держави забезпечувати права дітей в умовах збройних конфліктів, передбачені статтею 38 Конвенції ООН про права дитини. РФ грубо порушує норми статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє здійснювати примусове переселення або депортацію осіб з окупованої території.

  Найсвіжіше

  Популярне