Понеділок, 27 Червня, 2022
Бiльше

  Залишатися вірними УПЦ МП, знаючи, що робить росія сьогодні – це злочин, – нардеп Ігор Гузь

  Сьогодні питання церкви в Україні є не тільки питанням релігійним, але й політичним, оскільки в країні війна, а одна з найбільших церков – «УПЦ» МП – керується з росії. З країни, яка зазіхає на українські землі та вбиває людей.

  Про це розповів  народний депутат Ігор Гузь, передає «БУГ».

  Як розповів парламентар, окрім військового фронту, в країні йде тотальна боротьба за українськість і проти усього російського: в економіці, культурі, в медіа і, в тому числі, у релігії.

  «Якщо хтось сьогодні скаже, що це не справа політиків, а кого ж тоді справа? Як на мене, сьогодні це питання національної безпеки. Тому що наявність великої церкви в країні, яка має зв’язок безпосередньо з російською федерацією, з московою, є великим ризиком. Це загроза для української держави на перспективу», – сказав Ігор Гузь.

  Як розповідає нардеп Гузь, люди в громадах самі повинні вирішити спокійно і чітко, провести збори. За них ніхто кроку вперед не зробить. Проте є вже стежка, яку пройшли багато парафій раніше. Ця стежка вказана на сайті «Єднаймося».

  «Ми зробили таку кампанію і сайт, відкрили гарячу лінію. Людина телефоном може роз’яснити, як правильно юридично зробити перехід. Перехід до ПЦУ – це справа самих парафій в кожному селі і місті. Буває, що люди чекають, що хтось приїде і розбереться за них, але це не зовсім правильно».

  Депутат зауважив, що підтримав би закон про заборону УПЦ МП в Україні. Він вже зареєстрований у парламенті. Але, на превеликий жаль, його не виносять до зали.

  «Люди повинні зрозуміти: ніхто не забирає церкву у громади. Все, що зміниться після переходу – це розрив з москвою, це служба українською мовою. Хто розуміє старослов’янську? Все інше – це базиси, які незмінні, вони ідентичні. Мені здається, що в такий час, як сьогодні, знаючи, що робить росія, залишатися вірними УПЦ МП – це злочин», – резюмував Гузь.

  Нагадаємо, раніше нардеп Ігор Гузь запустив всеукраїнську кампанію підтримки переходу до ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне