Неділя, 16 Червня, 2024
Бiльше

  Предстоятель ПЦУ: потрібно фіксувати правду про збитки завдані російськими окупантами

  Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній впевнений, що необхідно закарбовувати, фіксувати і розповідати правду світовій спільноті про всі злочини, варварство і збитки, завдані росією у цій війні.

  «Аби країна-агресор відповіла за все зло, яке спричинила мирному українському народові на нашій рідній землі. Божий Суд неодмінно буде над кожним злочинцем. Але нехай станеться і суд земний», – зазначив митрополит Епіфаній у Фейсбуці.

  Він розповів, що поруч з людськими втратами, маємо і втрати нашої історико-культурної спадщини: монументи, скульптури, пам’ятки місцевого і національного значення, музеї, бібліотеки, вкрадені експонати, цінні колекції, документи…

  Офіційно задокументовано вже понад 300 злочинів проти культурної спадщини України.

  «Окупанти це роблять не з необережності, а навмисне, з люттю і ненавистю. Адже чим, як не духовною пусткою, можна пояснити руйнування храмів, розстріли українських монументів, погрудь, скульптур? Чим пояснити ракетні обстріли заповідної частини острова Хортиця, прицільне знищення музею Григорія Сковороди в рік відзначення його 300-річчя або грабунок і вивезення на територію рф цінних музейних експонатів?», – запитує митрополит Епіфаній.

  Російська війна проти України триває на всіх можливих фронтах, і культурний фронт – один з найактивніших.

  «Україна неодмінно переможе! Бо наша боротьба не за чуже, а за те, що нам було дароване Господом, а також за те, що такою дорогою ціною було здобуте нашими славними предками. Тому на нашому боці правда і Бог, а значить – неодмінно і перемога!», – підсумував він.

  Нагадаємо, митрополит Епіфаній передав на фронт гуманітарну допомогу для захисників України. Також УПЦ США у співпраці з Православною Церквою України продовжують благодійність у час війни.

  Найсвіжіше

  Популярне