Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  Пособник тероризму і співучасник геноциду: “ЄС” закликає накласти санкції проти рпц

  «Європейська Солідарність» закликає владу накласти санкції проти рпц як організації – пособника тероризму, її керівництва та підрозділів в Україні. Про це йдеться у заяві партії, пише Високий замок

  «Синод російської православної церкви в Україні фактично повторив наратив кремля, виводячи з-під відповідальності за агресію проти України Путіна і російську державу, і цинічно перекидаючи відповідальність на Україну. Безглуздо стверджувати, нібито сама Україна і Православна церква України спровокували російський напад. Це – мантра агресора, яку повторив Синод УПЦ МП.

  При цьому вони не лише випустили з уваги Владіміра Гундяєва (патріарха Кіріла), який благословляє вбивства українців і навіть в розмові з папою Римським виправдовує агресію, – а й продовжують щодня поминати його в молитвах.

  Синод УПЦ МП мав можливість стати із своїм народом, своїми вірними і засудити агресію, розірвати зв‘язки з рпц і Кірілом. Натомість вони обрали залишитись у єдності з рпц і вигороджувати агресора», — наголошують в «ЄС».

  У «ЄС» вважають, що російська православна церква виявила себе як організація, яка ідеологічно обґрунтовує, виправдовує і підтримує засобами пропаганди злочин геноциду проти українців і всі військові злочини, що кояться росією на території України. Предстоятель рпц Владімір Гундяєв, позивний Кіріл, активно підтримує війну рф проти України, публічно заохочуючи і виправдовуючи агресію і злочини своєї країни проти України.

  «Ця несумісна з християнством позиція перетворює псевопатріарха кіріла і його оточення, за влучним висловом папи Римського Франциска, на «путінських олтарних служок».

  Ми бачимо активну участь рпц і її представників у депортації українських громадян до рф, примусовому розміщенні їх на території приходів, перешкоджанні виїзду у треті країни. Зафіксовані також непоодинокі випадки співпраці з агресором священнослужителів УПЦ МП, яка згідно зі статутом МП є складовою частиною-підрозділом цієї ворожої церковної організації в Україні.

  Така позиція рпц і згода з нею керівництва УПЦ МП викликає протест всередині патріотично налаштованої частини українських священнослужителів, які вважають її несумісною із завданнями і роллю Церкви.

  Європейський Союз шукає можливості накласти на Владіміра Гундяєва санкції – і тому протидіє росія, використовуючи для цього одну відому країну всередині ЄС», — йдеться в заяві.

  Для припинення використання РПЦ як інструменту агресії РФ проти України, усунення загроз, пов’язаних з використанням розташованого в Україні підрозділу цієї організації для втручання у внутрішні справи України, і блокування спроб російської влади з дестабілізації ситуації закликають:

  1. Застосувати через механізм РНБО санкції проти РПЦ як організації – пособника тероризму і співучасника геноциду, а також проти її предстоятеля – Владіміра Гундяєва (Кирила), інших представників керівництва (зокрема, статутних керівних органів), і складових частин (підрозділів) РПЦ. Проект відповідного документу зареєстровано у Верховній Раді України. Його необхідно невідкладно ухвалити. Вимагаємо накласти санкції, які передбачають арешт на майно і рахунки, які знаходяться за межами рф, рпц і її керівництва, а також складових частин (підрозділів, приходів) РПЦ, – і передбачити механізм спрямування їх для покриття витрат на відбудову України.
  2. Забезпечити безумовне виконання Законів України, насамперед щодо позначення церквами, які є складовою частиною (підрозділом) рпц та інших церков чи релігійних організацій РФ такої своєї належності. Український екзархат РПЦ не повинен маскуватися у нібито УПЦ, і на воротах її кожного храму має висіти табличка із словом «москва» для належного і повного інформування вірних про орієнтацію духовенства на країну-агресора. Вимагаємо не допустити перешкоджань на будь-якому рівні волевиявленню громад щодо об’єднання українських православних в українській Церкві, а не складовій частині-підрозділі російської Церкви. Підтримати священнослужителів, які відмовляються від поминання Гундяєва і зі свого боку прагнуть об’єднання українських православних.
  3. Забезпечити швидке і дієве реагування правоохоронних органів на всі виявлені факти співпраці з агресором або ведення антиукраїнської пропаганди з боку священнослужителів, зокрема і високого рангу.

  «Такі особи мають неухильно притягатися до кримінальної відповідальності – відповідно до Законів України щодо боротьби з колабораціонізмом та пропагуванням дій держави-агресора (ініційованих «Європейською Солідарністю» і підтриманих Верховною Радою України).

  Наголошуємо, що саме така активна патріотична позиція державної влади усуне загрози російського втручання у внутрішні справи України, забезпечить єдність українського суспільства і держави у протистоянні агресору і стане вагомим фактором майбутньої перемоги», — підсумовують в «ЄС».

  Найсвіжіше

  Популярне