Понеділок, 15 Липня, 2024
Бiльше

  Помер перший президент України Леонід Кравчук

  На 89-му році життя помер перший президент України Леонід Кравчук.

  Про це повідомили колишній Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба, ексголова Верховної Ради Дмитро Разумков, а також Суспільне, «Бабель»«Українські новини» та «Лівий берег» з посиланням на джерела в родині Кравчука, а також Укрінформ із посилання на Фейсбук «Слуги народу».

  Що стало причиною смерті першого президента, наразі невідомо.

  У червні минулого року Кравчук переніс операцію на серці. Після цього повідомлялося, що перший президент потрапив в реанімацію і був підключений до апарату штучної вентиляції легенів. Пізніше стало відомо, що він відновлюється за кордоном.

  Що відомо про Кравчука?

  Леонід Кравчук народився у 1934 році на Рівненщині. З 1958 року був членом Комуністичної партії Радянського Союзу, а у 1990-1991 роках — очолював Верховну Раду України. У 1991-му Кравчук залишив лави комуністів та у 1991 виграв президентські вибори, випередивши у першому турі В’ячеслава Чорновола.

  На посаді президента Кравчук у грудні 1991 року підписав Біловезьку угоду про ліквідацію СРСР та створення Співдружності незалежних держав, у січні 1994-го — підписав угоду з США та росією про вивезення з України ядерної зброї, а у грудні того ж року — Будапештський меморандум.

  На дострокових виборах 1994 року Кравчук у другому турі з незначним відривом програм Леоніду Кучмі (52% проти 45%). Після президентства він був народним депутатом ще трьох скликань, а у липні 2020 року на громадських засадах став головою української делегації в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України.

  Найсвіжіше

  Популярне