Субота, 24 Лютого, 2024
Бiльше

  Відомий американський літургіст закликав Православні Церкви відмовитися від сопричастя з моспатріархатом

  Микола Денисенко – доцент факультету Теологічних наук і директор Екуменічного інституту Хафінгтона в університеті Лойола Мерімаунт (Loyola Marymount University) в Лос-Анджелесі. Він спеціалізується на літургійному богослов’ї і православному християнстві.

  Свій заклик до православного світу припинити сопричастия з РПЦ і патріархом Кірілом богослов пояснює таким чином:

  “На офіційному рівні ми описуємо причастя як участь у житті Божому. Зараз РПЦ бере участь у найжорстокішому фізичному та сексуальному насильстві з боку РФ щодо громадян України. Керівники РПЦ благословляють і виправдовують вбивство невинних. Інші члени церковної “родини” надіслали листи з проханням керівників РПЦ втрутитися. Лідери російської Церкви ігнорують ці благання своїх братів і сестер. Здається, вони вдвічі збільшили мову ворожнечі та підбурювання до насильства.

  Вже недостатньо, щоб будь-яка з Православних Церков просила їх зупинитися. Тепер треба нам відлучитися від Московської Церкви – відмовитися від причастя з ними, припинити поминати на Літургії.

  Це необхідно, бо це наступний крок пророчих дій, що мають на меті викрити насилля, яке Російська Церква дозволяє і благословляє.

  Примирення стане можливим тільки після цієї необхідної розлуки. Ніхто не може демонструвати бажання припинити вбивства та руйнування, і при цьому продовжувати підтримувати нормальні відносини з керівниками Російської Церкви. Ми лише дозволяємо їм продовжувати робити скандальні і просто неправдиві заяви про виправдання цих злочинів, якщо ми продовжуємо підтримувати нормальні відносини.

  Я сподіваюся і молюся, що керівники Церков продовжать ті кроки, які вони вже зробили, відмовившись брати участь у насильстві, яке лідери РПЦ продовжують вчиняти над невинними громадянами України. Це означає відділитися від них, захистити невинних.

  Якщо ми не можемо цього зробити, ми не тільки порушуємо людську гідність жертв та біженців. Ми також порушуємо власну гідність”.

  Найсвіжіше

  Популярне