Вівторок, 24 Травня, 2022
Бiльше

  Священик«УПЦ» МП зрікся своєї церкви після повномасштабного вторгнення РФ

  Російська православна церква (РПЦ) на чолі із патріархом Кірілом повністю підтримала пропагандистську риторику Кремля щодо війни в Україні. Це викликало обурення та нерозуміння у великої кількості священників та парафіян так званої «Української православної церкви» московського патріархату (УПЦ МП), у тому числі й у отця Миколи Плужника із Чугуєва Харківської області.

  Тепер отець Микола подав заяву на вступ до Православної церкви України. Він наголосив, що багато братів-священиків УПЦ МП наслідували його приклад, після того як почули схвалення військових злочинів Росії з боку патріарха Кіріла, повідомляється у матеріалі ВВС.

  Він разом із сім’єю був змушений покинути парафію та перебратися до Чернівців на захід України. Оскільки з першого дня російського вторгнення 24 лютого його рідний Чугуєв почали обстрілювати війська РФ.

  «Чудова жінка, яка готувала в нашій церкві, і її син, який був в інвалідному візку, загинули, коли артилерійський снаряд потрапив до їхньої квартири. Я знаю ще кількох наших парафіян, які загинули», – каже священик.

  «Коли почалася війна, я чекав звісток від патріарха Кіріла, „отця“ нашої церкви. Але спочатку ніякої реакції не було, а потім стало ще гірше. Він благословив російську армію і благословив війну. Не тільки він, а й більшість священників РПЦ в тому числі й ті, хто має українське коріння (ймовірно мається на увазі прот. Ткачов, – прим. ред.). Я був збентежений», – зазначив отець Микола.

  Його обурило, що глава РПЦ благословляє звірства армії РФ, говорячи про праведну війну в ім’я християнства та «визволення пригноблених віруючих», при цьому зовсім не засуджуючи вбивства мирних громадян.

  «Коли я чую, як вони кажуть, що захищають нас і ведуть якусь „священну війну“, я думаю, що вони або сліпі, або служать не Богу, а дияволу. Ми жили мирно, поки вони не прийшли. Але вони не тільки не захищали нас, але бомбили, катували та вбивали», – зазначив священнослужитель.

  В Україні у парафіях УПЦ МП уже намітилася тенденція про відокремлення. Сергій Бортник, професор Київської богословської академії та радник УПЦ МП, заявляє, що приблизно у половини парафій виникло таке бажання. За його словами, зв’язок УПЦ МП та РПЦ зараз «під великим питанням». Метою Кремля, підтриманого керівництвом РПЦ, було об’єднання України та Росії в єдиний «духовний простір», проте методи, якими цього домагалися, мали протилежний ефект.

  Нагадаємо, Вінницька єпархія «УПЦ МП» порушила питання незалежності від рпц і просить Онуфрія скликати після війни Собор.  Також духовенство «УПЦ МП» звернулось до патріарха Варфоломія за підтримкою і порадою, щоб знайти «компромісний варіант».

  Найсвіжіше

  Популярне