Неділя, 24 Вересня, 2023
Бiльше

  “Ой у лузі червона калина” заграло у день вторгнення рф на Михайлівській дзвіниці в 4 ранку

  Мало хто знає, але в той чорний для українців день, 24 лютого, о 4-й ранку, коли путін оголосив про початок “воєнної операції”, і за кілька хвилин потому росія почала бомбити наші міста, в центрі Києва, на Михайлівській дзвіниці звучала мелодія “Ой у лузі червона калина…“. Легендарний гімн Українських січових стрільців тоді став першою, але дуже символічною відповіддю на дії росії.

  Про це йдеться на сторінці ПЦУ у Фейсбуці.

  Як відомо, саме на дзвіниці Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря ще у 1998 році був встановлений перший в Україні стаціонарний карильйон з електронно-механічним керуванням. І так було запрограмовано, що о 4:00 та 16:00 щодня лунає мелодія “Ой у лузі червона калина…”.

  Ця народна пісня авторського походження була написана понад 100 років тому для театру, вона стала символом нашої визвольної боротьби, гімном Українських січових стрільців та підрозділів УПА. І з новими сенсами вона відродилася нині, під час російської війни у ХХІ столітті. “Ой у лузі червона калина” знову стала хітом серед українців та символом майбутньої перемоги.

  “З Михайлівської дзвіниці, у виконанні трирічного хлопчика з м. Ірпінь, а капела на Софійській площі та в багатьох інших варіаціях від відомих українських і навіть світових музикантів – ця пісня знову підтримує дух українців, наше прагнення до волі, перемоги”, – зазначили в ПЦУ.

  Нагадаємо, предстоятель ПЦУ розповів, що перебуває у списку тих, хто становить загрозу для росіян. Також ПЦУ закликала світову спільноту і релігійних лідерів допомогти звільнити з російського полону священника Василя Вирозуба.

   

  Найсвіжіше

  Популярне