П’ятниця, 27 Травня, 2022
Бiльше

  Чи усуне Моспатріарх Онуфрія та чи погасять гроші Новинського полум’я автокефального руху духовенства УПЦ МП?

  Моспатріарх кіріл (гундяєв) має намір усунути Онуфрія (Березовського) від керівництва УПЦ МП руками Антонія (Паканича) та Вадима Новинського

  Духовний Фронт України вже інформував читачів про те, як найбільш яскраві адепти «русского міра» в середовищі московського патріархату в Україні митрополит Антоній (Паканич) та протоєрей Миколай Данилевич докладають титанічних зусиль задля збереження цілісної структури УПЦ МП, утримання священників та єпархів від виходу зі складу цієї релігійної організації, та, не менш важливо, збереження молитовної єдності з російською православною церквою.

  Цілком логічно, що історія має своє продовження, тож ДФУ продовжує викладення перебігу подій.

  Як повідомляють власні джерела Духовного Фронту з числа насельників Свято-Успенської Києво-Печерської лаври та представників Київської митрополії мосптаріархату в Україні, очільник МП митрополит Онуфрій (Березовський) почав отримувати інформацію про справжній масштаб поширення патріотичних настроїв серед духовенства, засудження дій кремля та єрархів рпц щодо розпалювання невиправданої війни проти України, а також, поширення думки про необхідність повного розриву зв’язків з рпц та вихід зі складу російської церкви.

  Митрополит Онуфрій (Березовський), який і так здогадувався про поширення вказаних настроїв серед кліру, протягом останніх днів всерйоз виношує думку скликати архієрейський соборо УПЦ МП, на порядок денний якого і винести питання єдності з рпц, прямого засудження росії у веденні війни та вчиненні геноциду українського народу, а також, питання канонічної єдності з ПЦУ чи перехід у підпорядкування Вселенському Патріархату.

  Зрозуміло, що така перспектива не радує ані єрархів рпц, ані моспатірарха кіріла (гундяєва), ані вірних адептів «русского міра» з числа кліру УПЦ МП.

  Зокрема, співрозмовники ДФУ (імена не розкриваємо з міркувань безпеки) вказують на те, що, згідно із задумом очільника рпц кіріла (гундяєва), митрополит Антоній (Паканич) та диякон-олігарх Вадим Новинський мають завдання не шкодувати грошей, аби фінансовим потоком «загасити» полум’я патріотизму духовенства УПЦ МП.

  Зокрема, вони спрямовують зусилля на те, щоб архієрейський собор щодо питань стосунків з рпц не відбувався взагалі, а у разі, якщо його проведення відвернути не вдастсья, – то щоб жондного рішення на користь України та української церкви на ньому прийнято не було. Добиваються вказаних цілей Паканич та Новинський «перевіреним» способом – підкупом.

  При цьому, у разі, якщо архієрейський собор буде скликано, а всі голосування провалено, то промосковські діячі планують винести питання усунення від керівництва моспатріархатом в Україні митрополита Онуфрія (Березовського), з тією мотивацією, мовляв, він «поставив під сумнів канонічний устрій церкви і зажадав також піти в розкол з рпц».

  Звісно, що такий план повністю продиктований моспатріархом кірілом (гундяєвим), який здатний забезпечити підтримку діяльності Паканича і Новинського з боку москви.

  За такого розвитку подій, очільником УПЦ МП (після Онуфрія Березовського) з високою долею імовірності, може стати саме митрополит Антоній (Паканич), принаймні такий варіант вважають одним з найкращих і у кремлі, і у Даніловому монастирі (центр управління всього московського патріархату).

  Тож одним з ключових питань, наразі, є питання рішучості й самовизначеності духовенства та архієреїв УПЦ МП. Якщо вони погодяться на роль простих статистів, яку їм відводить кіріл (гундяєв) і гроші Новинського спрацюють – то УПЦ МП і надалі лишатиметься п’ятою колоною кремля в Україні, в тому числі, у повоєнний час.

  Втім, на думку співрозмовників ДФУ, після звірств росіян у Бучі, Ірпені, Чернігівській, Харківській, Донецькій областях та інших тимчасово окупованих територій України, а також, після того, як кіріл (гундяєв) благословляв російських солдат на масові вбивства українців, такий варіант вважається малоймовірним.

  Найсвіжіше

  Популярне