Четвер, 26 Травня, 2022
Бiльше

  Почалась друга фаза війни з росією: завдання ворога – дискредитувати ЗСУ й зменшити допомогу Заходу

  Почалась друга фаза війни з росією. Менш адреналінова, виснажливіша, в багатьох моментах поміркованіша. Шок від тотальних невдач у орків минув. Вони проаналізували свої помилки, проаналізували вразливості наші та Заходу.

  Україна інформаційно виграла першу фазу війни. Ми знали їхню тактику, ми розуміли як їй протидіяти з першого дня. Проте зараз чимало інформаційних воїнів втомились, багато хто не бачить швидкого результату від своїх дій і втрачає запал. Західні країни теж почали позбуватись шоку, втрачати цікавість. Страждання та біль українців для багатьох поступово стають нормою.

  Тобто українці ‒ виснажені, партнери ‒ менш пильні та зацікавлені. І тут починається період складніших інформаційних операцій.

  Дискредитація українських військових та зменшення озброєння України Заходом ‒ основна мета кремлівських вилупків нині.

  Звідси ‒ постановочні історії про нібито знущання над російськими полоненими. Такого буде ще більше. До цього дуже чутливий Захід.

  Проте треба пам’ятати: ми зацікавлені, щоб росіяни самі здавались. Нам потрібно, аби російська армія була деморалізована. Ми чудово розуміємо: якщо ми будем знущатись над їхніми солдатами, вони будуть знущатись над нашими. Тому дотримання Женевської конвенції в нашому випадку ‒ це не лише зобов’язання перед усім цивілізованим світом, не лише наша суттєва відмінність з нелюдами, а й елементарно спроба врятувати своїх від страждань. До того ж, таким чином ми збільшуємо обмінний фонд.

  Українська армія дуже детально проінструктована щодо поводження з полоненими. Якщо ви дивитесь допити, ви бачите, як наші військові в абсолютній більшості випадків професійно допитують усіх, хто здався в полон.

  Тому зараз вкрай важливо донести це західним партнерам. росії треба позбавити нас озброєння і виграти другу фазу війни. Залишити нас без підтримки. Сам на сам з пораненою мстивою потворою. Тому таких фейків буде дедалі більше. Відтак:

  а) вірте в ЗСУ
  б) доносьте це нашим партнерам
  в) не виснажуйтесь так швидко

  Я допускаю, що можливі усілякі ситуації в поводженні з полоненими. Але я точно знаю, що вони категорично не толеруються керівництвом армії і, якщо такі будуть, вони будуть детально розслідувані. Ми люди. І навіть в момент найбільшого болю ми залишаємось людьми. Це наша екзистенційна відмінність від агресора.

  Радниця Центру стратегічних комунікацій та інформбезпеки – Любов Цибульська

  Найсвіжіше

  Популярне