Субота, 1 Жовтня, 2022
Бiльше

  Міжнародний суд ООН наказав росії зупинити війну проти України

  Міжнародний суд ООН в Гаазі зобов’язав Росію припинити розпочаті 24 лютого 2022 року воєнні дії в Україні, заявленою метою яких було “запобігання і покарання” нібито геноциду в Луганській та Донецькій областях України.

  Про це оголосила головна суддя Міжнародного суду ООН Джоан Донох’ю у середу, повідомляє “Європейська правда”.

  “Російська Федерація повинна, в очікуванні остаточного рішення у справі, призупинити військові дії, які розпочалися 24 лютого 2022 року на території України”, – заявила суддя.

  Росія повинна також припинити будь-яку військову допомогу так званим “ЛДНР”.

  “Суд вважає, що Російська Федерація повинна гарантувати, що будь-які військові чи регулярні з’єднання, які можуть управлятися нею чи підтримуватися, а також будь-які організації чи особи, які можуть непрямо нею контролюватися, не вживатимуть подальших заходів у цих операціях”, – додала суддя.

  Оголошуючи рішення, суддя зазначила, що суд має юрисдикцію для розслідування того, чи відбувається геноцид в Україні – після позову, порушеного Україною проти Росії.

  Суддя пояснила, що у суду немає доказів того, що Україна вчиняє геноцид на своїй території, як стверджувала Росія.

  Суддя зазначила, що у суду є сумніви, чи дозволяє конвенція про запобігання геноциду односторонні військові дії в іншій державі для запобігання геноциду.

  Рішення ухвалили 13 голосами проти 2, проти голосували Росія та Китай.

  У цій справі Росія відмовилася захищатися у суді в Гаазі. Водночас відмова РФ від захисту не зупиняє слухання.

  “Європейська правда” детально розповідала про позов України та про те, як заяви Кремля дали підстави позиватися проти РФ. Деталі у статті В Гаагу за геноцидом: що написала Україна у позові проти Росії до Суду ООН.

  Читайте також Росія проти світу: коли чекати на рішення Суду ООН у Гаазі та якими є шанси на перемогу

  Найсвіжіше

  Популярне