Субота, 28 Травня, 2022
Бiльше

  «Відділіться від вбивць і від тих хто вбивць підтримує», – магістр богослів’я закликав УПЦ МП відділитись від РПЦ

  Аналізуючи деякі заяви із єпархій УПЦ МП виглядає це все дуже сумно і одночасно комічно. Вони таки не можуть відділитись цілковито від вбивць, пише релігійний оглядач, магістр богослів’я Іван Петрущак. Нище повний його допис із незначними виправленнями.

  У МП кажуть, що РФ напала, і “наш” (їх) “Московський патріарх Кіріл це не засудив, отже ми його перестаємо згадувати. Але ми висловлюємо супер пре супер вірність Московському патріархату”. Простою мовою це означає так. Почалась війна. І нам трохи лячно за свою шкірку. Треба якусь діяльність показувати. А далі якось вляжеться може. Замнеться. Але Не дай Боже відділитись від структури, яка забезпечує ідеологічне прикриття Путінського режиму, ховаючись за Христом і благими намірами…адже це вся наша суть, а раскол (не з Христом, а з РФ) “не змиється даже… Мученіческай кров’ю”.

  Отже, шановні МП, а де ви були у 1991 році коли Україна отримала незалежність. А де ви були в 2014 році коли РФ вбила в Криму першого українця і окупувала тоді нашу територію. Де ви були, коли Гундяєв це все проковтнув, змовчав, не осудив і підтримав. Де ви були, коли ваші ж владики окупантам благословляли заходи рашистів-окупантів і “ополченцам” памятники святили? Де ви були, коли єпископ Калінік (Чернишов), що належить УПЦ МП, (висвячений Онуфрієм) освячував в Криму війська ЗС РФ – зокрема ракетний крейсер… Тоді вам не хотілось припинити поминання хоч когось і заявити щось? Не припекло, байдуже на 15 тисяч вбитих дотепер українських захисників? Зв’язок з Росією не муляє? Підпорядкування Кремлю не мучить вашу совість?

  Ви взагалі розумієте, які ви смішні і не логічні. Зупинили згадувати Кіріла, але одночасно висловили вірність Москві, яка прямо зараз вбиває і намагається захопити всю Україну. У вашому статуті пише, що ви частина РПЦ. Зараз ви частина Церкви, яка благословила окупантів і ви ще раз висловили це у своїй вірності Онуфрію і УПЦ МП.

  Де ви були всі ці роки? Чому більшість не явились на об’єднавчий собор? Аж коли ракети почали руйнувати ваші собори, а окупанти вбили в Чернігові вашого служителя, то вам вже щось дійшло? Чи не дійшло? Бо якби дійшло, то би вже ви давно відділили себе від організації, яка “легалізує” і “сакралізує” зло, крадіжку і вбивства. Саме так це робить Гундяєв. Він сказав російським окупантам, що вони обрали “правильний шлях” і щоб вони навіть не задумувались, що щось роблять не так.

  Мене це дуже злить, бо я про це вже давно кажу.. і про гріх окупації (крадіжки) і про гріх вбивства, який толерує РПЦ. І це не політику, як це лицемірно подавали в МП, це про гріх. Про гріх тяжкий — вбивства.

  Отже, що ви скажете про 15 тисяч вбитих захисників України? Хто їх вбив, з чийого благословення? Ви ж читали Біблію. Хто любить ближнього той від Бога. Хто має любов між собою, той від Бога. А хто вбиває, бреше і благословляє вбивства той від кого? Чи треба з таким єднатись і чи треба з таким дорожити єдністю? Чи не сказано “вилучіть кровозмішника із середовища”. Ну то вилучіть із себе цього грішника і відділіться цілковито, а не просто для галочки і під шумок.

  Я буду дуже радий як ви це зробите, навіть якщо ви не будете в ПЦУ чи не захочете єднатись з ПЦУ. Просто відділіться від вбивць. Ще раз. Відділіться від вбивць і від тих хто вбивць підтримує і стає співзлочинцем. Це просто і не я маю це пояснювати людям які називають себе “іконами Христа” і які мають владу навчати про Бога.

  Я, все ж таки надіюсь, що їм просто не вистачає рішучості і раболєбство в УПЦ МП не дає так різко “стартувати”. Адже УПЦ МП в Україні це зменшена і трохи лайтовіша версія Росії: тут і раболєбство і страх перед начальством і відчуття безсилля перед системою.. концтабір і приреченість. Ніякої свободи. Сказали саджати капусту догори дном, значить так треба… Сказали бути вірним Москві при тому Кіріла не згадувати, значить так і робимо. Не виключено шо це все багатоходовка, як я вже казав “під шумок”. Вичікують? Хочу помилятись. Хочу побачити щось радикальніше.

  Найсвіжіше

  Популярне