Четвер, 26 Травня, 2022
Бiльше

  Курт Волкер розповів, як США та союзники по НАТО можуть забезпечити чисте небо над Україною

  Сполучені Штати Америки разом із країнами-союзниками по Північноатлантичному альянсі можуть забезпечити безполітну зону над Україною – попри занепокоєння, що будуть втягнуті у прямий конфлікт з Росією.

  Таке переконання висловив у вівторок колишній спецпредставник США по Україні, експосол США при НАТО Курт Волкер, передає Укрінформ.

  «Українцям потрібно більше ракет «Стінгер», більше «Джавелінів», основних боєприпасів, їм потрібна допомога з протиповітряною обороною. І я би рекомендував, і я впевнений, що для нас це була би гарна ідея – запровадити безполітну зону»,- зауважив Волкер.

  На думку дипломата, на першому етапі небо можна закрити над Києвом та Західною Україною. Для цього може бути організована спільна праця таких союзників, як Велика Британія, Польща, можливо Туреччина.

  Волкер наполягає, що світ має запобігти, насамперед, атакам проти цивільного населення та об’єктів критичної інфраструктури, таким, як атомні електростанції.

  «Обґрунтувань для цього більше ніж достатньо», – наголосив Волкер.

  Попри занепокоєння, що це втягне НАТО у прямий конфлікт, це, за його словами, все ж можна зробити за прикладами попередніх операцій, а саме, з обмеженнями по цілях, по умовах застосування компонентів, для забезпечення лише безполітної зони, а не для атак по інших, якщо самі не зазнали нападу.

  «Я думаю, що це можливо, і це треба зробити негайно», – зазначив Волкер.

  Водночас, він висловив переконання, що все більше людей в Росії, в тому числі серед військових «починають розуміти», що перебувають у руках навіженого безумця, який також має доступ до ядерної зброї, а також, що Путін веде свою країну до руйнації.

  «Єдину загрозу для Росії становить особисто Володимир Путін. Ніхто інший не загрожує Росії, ніхто не нападає на неї. Заходи, які запроваджуються проти Росії наразі є виключно економічними, розроблені насамперед для того, щоби підірвати їхні військові зусилля»,- зауважив колишній посол.

  Все, що потрібно зробити Росії – це зупинитися, але Путін на це не хоче йти.

  Курт Волкер впевнений, що санкції та глобальний тиск на Росію продовжить зростати. Водночас він висловив переконання, що цей процес потрібно посилити й пришвидшити з боку Заходу.

  Як відомо, напередодні Білий дім висловив свою позицію, що США не зможуть закрити українське небо, оскільки це потенційно створить потенціал для протистояння між двома ядерними державами.

  Курт Волкер. Фото: Getty images

  Найсвіжіше

  Популярне