П’ятниця, 21 Червня, 2024
Бiльше

  На 91 році життя помер Іван Дзюба — літературознавець, дисидент, Герой України

  У ніч проти 22 лютого уві сні помер літературознавець, дисидент, Герой України, автор десятків публікацій та книг Іван Дзюба. Йому було 90 років.

  Про це повідомив літературознавець, політичний і громадський діяч Микола Жулинський у коментарі виданню «Радіо Свобода».

  За його словами, Іван Дзюба останніми роками мав проблеми зі здоров’ям, та все одно продовжував працювати і стежити за літературним процесом та суспільно-політичним життям.

  Де і коли відбудеться прощання з літературознавцем, наразі невідомо.

  Більше про Івана Дзюбу

  Він народився 26 липня 1931 року в селі Миколаївка Волноваського району Донецької області. Дисидент радянських часів, Герой України, академік НАН України, свого часу був міністром культури та головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

  У 1973 році засуджений до п’яти років ув’язнення та п’яти років заслання за свою відому працю «Інтернаціоналізм чи русифікація», але був «помилуваний».

  Він є автором десятків публікацій та книжок, зокрема про Тараса Шевченка, досліджень про культуру і політику. Серед останніх робіт — книжка «Чорний романтик: Сергій Жадан». А ще Дзюба був одним зі співзасновників «Народного руху України» та учасником ініціативної групи «Першого грудня».

  «Передусім Іван Дзюба — це інтелектуальний провідник і речник українського “шістдесятництва”. І я сьогодні не можу не згадати слів Ліни Костенко, яка сказала, що Іван Дзюба — це людина, яка завжди мала мужність говорити правду», — сказав Микола Жулинський.

  Він згадав про те, як Дзюба свого часу був відсторонений від друку, від участі в літературному та громадському житті багато років, але все ж не покинув свою творчість.

  Найсвіжіше

  Популярне