Субота, 21 Травня, 2022
Бiльше

  Новим представником Вселенського патріарха у Греції став митрополит Лаодикійський Феодорит

  11 лютого митрополит Лаодикійський Феодорит обраний Священним Синодом Вселенського патріархату новим представником Його Всесвятості в Афінах.

  Про це повідомляє protothema.gr.

  Митрополит Феодорит багато років був настоятелем Софійського собору в Лондоні. 2018 року його обрали титулярним митрополитом Лаодикійським. Він змінить в Афінах митрополита Адріанопольського Амфілохія.

  Феодорит Полізогопулос народився в Афінах у 1948 році. Вивчав теологію та філологію в Афінському університеті. 9 вересня 1972 року був висвячений на диякона, а 17 вересня 1972 року — у пресвітера. Протягом 21 року служив професором філософії та християнської етики в Афінському коледжі. У 1979 році отримав ступінь доктора філософії в Манчестерському університеті.

  18 березня 2000 р. висвячений на титулярного єпископа Назіанза, єпископа-помічника Архієпархії Тіатеїри та Великобританії при Патріаршій церкві Святого Георгія у Фанарі.

  Протягом десяти років він був настоятелем Софіївського в Лондоні. У 2009 році за станом здоров’я він оселився в Афінах, де продовжив своє служіння як єрарх Вселенського престолу.

  29 серпня 2018 року був обраний титулярним почесним митрополитом Лаодикійським.

  Нагадаємо, екзарх Вселенського патріарха в Києві помолився про захист України від можливого військового вторгнення Росії. Також Вселенський патріарх закликав всім серцем молитися про збереження миру в Україні.

  Найсвіжіше

  Популярне