Понеділок, 15 Липня, 2024
Бiльше

  Обмін полоненими міг би стати вираженням доброї волі сторін, – ВРЦіРО закликала Росію та Україну до деескалації

  Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернулась до президента України Володимира Зеленського та президента Російської Федерації Владіміра Путіна із закликом вжити необхідних заходів для деескалації напруги.

  На думку представників Ради, промовистим вираженням доброї волі сторін до врегулювання ситуації дипломатичним шляхом могла би стати фактична реалізація угоди про обмін утримуваних у зв’язку з конфліктом осіб на раніше обумовлених у рамках Нормандського формату умовах.

  “Зважаючи на спроби міжнародного співтовариства забезпечити відновлення переговорів у рамках Нормандського формату, закликаючи всіх учасників процесу виявити рішучість і докласти необхідних зусиль для здійснення обміну утримуваних у зв’язку з конфліктом осіб як першого кроку в процесі реалізації всеосяжної стратегії деескалації існуючого конфлікту, звертаємось до вас із проханням невідкладно вжити всіх необхідних дій для звільнення заради милосердя та з гуманітарних міркувань усіх утримуваних осіб”, – зазначено у зверненні ВРЦіРО до лідерів двох держав.

  Рада також закликала Володимира Зеленського та Владіміра Путіна “докласти всіх можливих дипломатичних зусиль, щоб не допустити жахливого кровопролиття на нашій землі, але прагнути до досягнення міцного справедливого миру між нашими країнами”.

  Від імені церков і релігійних організацій України звернення підписав Головуючий у ВРЦіРО, президент Українського Біблійного товариства Григорій Комендант.

  Найсвіжіше

  Популярне