Середа, 17 Квітня, 2024
Бiльше

  Папа Франциск привітав Вселенського патріарха Варфоломія з річницею обрання

  Папа привітав Варфоломія з 30-річчям обрання на Константинопольську кафедру. Він зробив це 10 лютого 2022 року у форматі відеозвернення. Повідомляє Vatican News.

  Папа Франциск назвав патріарха своїм «другом і братом» і зазначив, що «добрі особисті стосунки» між ними зародилися в день інавгурації папи і «визріли в братській дружбі під час численних зустрічей» у Римі, Константинополі, Єрусалимі, Ассізі, Каїр., на Лесбосі і в Барі.

  За словами понтифіка, двох єрархів об’єднує «усвідомлення спільної душпастирської відповідальності перед безпосередніми викликами, з якими сьогодні стикається вся людська родина».

  «Я щиро вдячний за прихильність Вселенського патріарху до захисту творіння та за його роздуми на цю тему, з якої я так багато навчився і продовжую вчитися. Із спалахом пандемії та поширенням її драматичних наслідків для здоров’я, соціальної та економічної сфер його свідчення та його вчення про необхідне духовне навернення людини стали ще більш актуальними», – сказав римський архієрей.

  Папа звернув увагу на постійне нагадування Варфоломія про необхідність «діалогу в милосерді та правді» як єдиного можливого способу примирити всіх християн і відновити їхню повну єдність. За його словами, це сприятиме «загальному переконанню, що близькість і солідарність між нами, християнами, і між нашими Церквами є необхідним внеском у загальне братерство та соціальну дружбу, які так потребує людство».

  Найсвіжіше

  Популярне