Вівторок, 30 Травня, 2023
Бiльше

  Митрополит Олександр: Єдиний спосіб подолати розділення – це Таїнство Пресвятої Євхаристії

  Митрополит Переяславський і Вишневський Православної Церкви України Олександр каже, що Таїнство Пресвятої Євхаристії це єдиний спосіб подолати розділення. Він також пояснив головну різницю між магією і християнством.

  «У світі панує розділення. А ось Церква – це те місце, де розділення долається, це спосіб та модель подолання цього розділення. У Церкві людина має подолати і реально долає розділення. Єдиний спосіб подолати розділення – це Таїнство Пресвятої Євхаристії», – каже митрополит, передає velychlviv.com.

  «Христос виглядав так само, як і більшість його сучасників: говорив тією ж мовою, а Його образи здебільшого були зрозумілі слухачам. Але чи прийняло людство дар Христа? Чи зрозуміло і засвоїло Його мову, запропонований Ним новий спосіб мислення і життя? У чому є головний меседж Христа? Кажучи стисло, – це заклик до любові. Любов Бога засвідчена жертвою Сина. Бог любить і чекає, що ми зможемо відповісти на Його любов. Христос приніс людству єдність. «Я і Отець – єдині», – каже Він. Отець і Син – єдині, бо люблять. Вони єдині, бо їх урухомлює любов. Вони єдині, бо любов робить Сина абсолютно відкритим Отцеві, а Отця – Сину. І саме до цієї надприродної єдності закликає нас Христос, заповідаючи перебувати у Його любові», – зазначає архієрей.

  За його словами дар любові набагато важчий для сприйняття, ніж дар мови та знання майбутнього.

  «Мову, зрештою, можна вивчити, а любов – це квітка, яка цвіте лише під сонцем свободи. Любов є неможливою без свободи. А свобода втрачає свій сенс без любові. Не можна змусити полюбити, не можна силоміць отримати дар любові. І саме ця уразливість любові може пояснити парадокс розділення, може пояснити, чому розділення існує і після Христа і чому воно досі панує в нашому світі, і, навіть, проникло в наше життя, в життя церковне. Христос запропонував людству принципово новий спосіб існування – єдність у любові. Але це не була лишень пропозиція, Христос залишив нам, так би мовити, діючу модель такої єдності – святу Євхаристію, де кожен може знайти єдність з Богом та ближнім через Причастя Тіла і Крові Христа», – пояснив митрополит Олександр.

  Він також зазначив, що Бог нікого не змушує до участі у своїй таємничій трапезі.

  «Згадаймо євангельську притчу про весільний бенкет, яка описана у двадцять другій главі Євангелія від Матвія. «Приходьте на весілля», – закликає цар, який тут уособлює Бога. Але його запрошення ігнорують, ніхто не звернув на це уваги, і всі розійшлися: один повернувся до роботи в полі, другий – до інших справ».

  Тако, навіть якщо ми, образно кажучи, з’явилися на бенкет і беремо участь у Таїнстві, – це не гарантує нам, що ми увійдемо у єдність з Богом.

  «”Ти причастився на землі, а на небі залишився таким, що не причастився”, – так говорив преподобний Серафим Саровський. І в цьому засаднича відмінність між магією та християнством, де правильно звершене Таїнство зовсім не гарантує освячення. Любов може не відбутися, а, отже, Бог, Який наділив нас свободою, ризикує ніколи не дочекатися від нас справжньої любові. Але Бог йде на цей ризик, бо лишень так, через любов  у свободі, людина насправді може долучитися до боголюдства», – підкреслив митрополит Олександр.

  Найсвіжіше

  Популярне