Понеділок, 23 Травня, 2022
Бiльше

  Фото давнього храму презентуватиме Рівненщину у Вікіпедії

  Фотопанорама церкви святого Георгія у селі Пляшева перемогла у номінації «Найкраща фотографія Рівненської області 2021» в українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки».

  Про це повідомляє пресслужба Рівненської облдержадміністрації.

  «Дуже вдале композиційне вирішення представлення пам’ятки, майстерне залучення у кадр інших елементів садово-паркового мистецтва та гарно вибране освітлення», — оцінила світлину Сергія Зиська членкиня журі, фотограф та мандрівниця Наталія Шестакова.

  Також повідомляється, що Георгіївський собор — головний храм чоловічого монастиря та центральна споруда духовно-меморіального комплексу на Козацьких Могилах — розташований у центрі острова Журавлиха на штучно насипаному підвищенні.

  Збудовано собор у 1910-1914 роках за проєктом архітектора Максимова — учня відомого архітектора Щусєва.

  На світлині також є Михайлівський храм — пам’ятка української дерев’яної архітектури середини XVII ст. Церкву перенесли з сусіднього села Острів у червні 1912 року, де її відбудували та реконструювали у первісному вигляді. Храм дерев’яний, трикупольний, зрубний.

  Як відомо, мета конкурсу «Вікі любить пам’ятки» — отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей з усього світу. А також привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті та маловідомі сторінки своєї історії.

  У переліку пам’яток Рівненщини майже 2110 об’єктів, лише трохи більше третини з них мають свої фото у Вікісховищі.

  Раніше повідомлялося, що міжнародний фотоконкурс пам’яток культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки» у 2021 році в Україні проходив удесяте. Загалом упродовж 2012-2021 років у межах конкурсу було завантажено понад 350 тисяч світлин українських пам’яток, сфотографовано понад 39 тисяч пам’яток із території України, у цьому взяли участь майже 3500 осіб – від аматорів до професіоналів.

  Найсвіжіше

  Популярне