Четвер, 27 Січня, 2022
Бiльше

  Збройні сили України готуються відзначити своє 30-річчя

  6 грудня 2021 року Збройні сили України відзначатимуть 30-ту річницю від дня створення. З нагоди свята у містах нашої держави пройде низка урочистих заходів за участю представників влади, військовослужбовців та громадськості. Анонс подій оприлюднено на сайті Міністерства оборони України.

  Згідно анонсу, цього дня о 18:00 одночасно у Харкові на площі Свободи, Одесі біля Морського вокзалу, Краматорську на площі Миру, селі Озерне Житомирської області, Львові біля Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, на перехресті вулиць Героїв Майдану та Стрийської, Києві на Михайлівській площі відбудуться урочистості за участі Глави держави, керівництва оборонного відомства та ЗСУ.

  У межах святкування між цими містами буде проведено телеміст “Харків-Київ-Краматорськ-Львів-Одеса-Озерне”.

  Відбудуться демонстраційні покази новітніх зразків озброєння та військової техніки, пройдуть церемонії вручення бойових прапорів та почесних найменувань військовим частинам, нагородження військовослужбовців державними нагородами. Заплановані виступи військових оркестрів та інші розважальні заходи.

  Президент Володимир Зеленський у Харкові візьме участь в урочистих заходах, присвячених 30-річчю створення Збройних сил, що пройдуть на площі Свободи. Спільно з президентом вітання передасть головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний.

  На головній площі Харкова – відбудеться військовий марш і передача техніки бойовим бригадам – 3 танки Т-64БВ, 10 бронетранспортерів БТР-4Е та 10 броньованих автомобілів “Козак-2М1”.

  Телевізійну естафету в Одесі прийме Міністр оборони України Олексій Резніков. За його участі відбудеться церемонія включення до складу ВМС ЗС України 2 патрульних катерів типу “Айленд”, а також передача іншої техніки.

  У Краматорську до телемосту долучиться командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Олександр Павлюк. 34 одиниці ББКМ “Козак-2М1” урочисто передадуть військовослужбовцям міста.

  На Житомирщині Повітряним силам ЗС України буде передано вертоліт Мі-8 та по одному літаку Л-39, Су-27 і АН-26.

  У Львові, Києві і Одесі представники Збройних сил України отримають у своє розпорядження 15, 13 і 12 одиниць автомобілів HMMWV.

  У програмі урочистостей з нагоди 30-річчя Збройних сил – концерти, неформальне спілкування, пригощання армійською кашею й чаєм всіх, хто завітає на свято.

  У Харкові виступлять – гурт “Друга Ріка”, в Одесі – “Pianoбой”, у Краматорську – “Брутто”, у Львові – “Скай”, а у Києві – гурт “Антитіла”.

  Окрім цього, заплановане вручення почесних найменувань та бойових прапорів у місті Харків: 38 зрп ім. генерал-хорунжого Юрія Тютюнника, 31 опз та ртз ім. гетьмана М. Дорошенка, 57 опз, 70 опп, 3 обрз, ГІТВ; вручення почесних найменувань та бойових прапорів у місті Краматорськ: 199 нц ДШВ, 148 огсадн ДШВ.

  Також пройде вручення бойових прапорів у місті Одеса: 37 опз, 801-й оз БПДСЗ, 26 обр “Дніпропетровська” (Державна спеціальна служба транспорту), 194 пмп (ДССТ), 36 швп “Конотопський” (ДССТ); вручення бойових прапорів у місті Київ: 145 орвп КСЛ ЗСУ, 8 нц “Чернігівський” (ДССТ); вручення бойових прапорів у місті Львів: 223 зрп ім. Українських Січових Стрільців, 143 онтц КСП ЗСУ.

  Найсвіжіше

  Популярне