Середа, 1 Грудня, 2021
Бiльше

  Ми повинні знати й шанувати українське, – митрополит ПЦУ закликав плекати самоідентичність

  Єрарх Православної Церкви України митрополит Луцький і Волинський Михаїл (Зінкевич) закликав плекати українську самоідентичність і наголосив на нашій культурній своєрідності.

  «Тепер в нас стає важливо, чи ти народився в рік скорпіона, чи настає рік бика чи миші якоїсь… Китайський календар входить в таку систему своєрідних цінностей. Але ми втратили своє, українське, яке було від самого початку, і до християнського періоду було пошановане, і після було пошановане», – цитують митрополита на сайті Волинської єпархії ПЦУ.

  Згадуючи Новий рік, митрополит Волинський нагадав, що давні слов’яни відзначали його у весняне рівнодення (у XXI ст. це 20–21 березня). «Все це події, пов’язані з весною, з новим періодом життя, посіванням пшениці тієї самої». Під впливом різних культур ми вже давно відзначаємо початок року 1 січня. Проте нині нам прищеплюють і китайський Новий рік, і безліч інших свят.

  Він закликав відроджувати наші традиції, свята, і плекати самоідентичність. «Тому важливо святкувати нам, українцям, український Новий рік. Це повинно бути нашим самовираженням».

  «Треба повертатися до наших українських традицій, які пов’язані з нашою культурою, побутом, піснями, звичаями, – колядуванням, щедруванням, веснянками, гаївками тощо. Це все те, що показує український характер, те, до чого закликає українська природа… Ми повинні знати, хвалити українське, а не захоплюватися лише закордонним: чи іменами, чи словами, чи традиціями, забуваючи, що в наших жилах тече зовсім інша традиція – українська», – запевнив єрарх ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне