Субота, 2 Липня, 2022
Бiльше

  Уперше в Україні священники ПЦУ і УГКЦ пройшли вишкіл медичних капеланів

  12 жовтня 2021 року у Патріаршому домі у Львові вперше в Україні медичні капелани Української Греко-Католицької Церкви та Православної Церкви України отримали дипломи про спеціалізований вишкіл, який тривав упродовж двох років.

  До вишколу долучилося десять священнослужителів, серед яких клірики Української Греко-Католицької Церкви та Православної Церкви України з різних куточків нашої держави. Навчання відбувалося під егідою Патріаршої комісії у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ. Дипломи капеланів-випускників, окрім підпису Голови Патріаршої комісії, завірили печаткою Львівського медичного коледжу післядипломної освіти, як свідчення того, що під час курсу опанували і дисципліни, яких навчали викладачі коледжу, повідомляє «Духовна велич Львова».

  З нагоди урочистого вручення дипломів для кваліфікованих медичних капеланів відбулася низка заходів. Зокрема, у каплиці при Патріаршому домі архиєпископ і митрополит Львівський УГКЦ владика Ігор Возьняк очолив Божественну Літургію у співслужінні із медичними капеланами УГКЦ. Опісля, до вручення сертифікатів долучився також екзарх Донецький владика Степан Меньок. Митрополита Львівського та Сокальського ПЦУ представляв ієрей Ігор Турик. За допомогою онлайн-зв’язку привітав присутніх також Голова Душпастирської ради УГКЦ владика Кен Новаківський. Долучився до заходу Голова Асоціації капеланів в охороні здоров’я України Сергій Убогов.

  Як зізналася Голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіяна Карвацька, курс для медичних капеланів започаткували ще до всесвітньої пандемії, у 2019 році. З часом, через пандемію COVID-19, актуальність такого вишколу лише зросла.

  «Коли ми починали цю програму 2 роки тому, ми ще не знали, що очікує світ. І це співпало з тією світовою пандемією. І думаю собі, що ви всі погодитеся зі мною, що сьогодні справа медичного капеланства, як і військового, стала дуже видима і потрібна. Тому дякую усім учасникам цього вишколу. Також я сердечно дякую усім отцям, які провадили цей курс, які викладали», — мовила сестра Севастіяна.

  У межах курсу слухачі мали змогу чимало довідатися про аспекти психологічного супроводу людей, які переживають недугу.

  «Цей курс є унікальним. Він є перший в Україні. Після двох років навчання можемо побачити ті зміни, які відбулися у нас, учасниках. За ці 2 роки ми опанували 5 блоків. Ми стали однією командою, друзями. Цей курс нас згуртував. Бо ми пройшли великий психологічний вишкіл. Ці навики є корисними і у нашому повсякденному житті. Гаслом курсу було допомогти кожному потребуючому, кожному ближньому. Я думаю, що ми з отцями стали ближчими до того, щоб схилитися до ліжка кожного хворого і принести частинку тепла і розради, яких він потребує», — наголосив священник ПЦУ о. Іван Данилів.

  Священник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ о. Іван Дмитраш, який закінчив навчання на курсі, розповів, що тренери навчали учасників ставити себе на місце пацієнта і показували, що людина переживає у такому стані, чи що відчувають її рідні.

  «Передати ті емоції, які ми переживали на тренінгах, то це дуже важко. Той блок, який ми пройшли, заохотив нас стати справжніми друзями. Під час модулів, які ми пройшли, ми стикнулися з реальною роботою у лікарнях. Тепер ми знаємо, що маємо робити. Бо цей курс є практичним. Ми пройшли дуже унікальний вишкіл», — розповів священнослужитель УГКЦ.

  Найсвіжіше

  Популярне