Неділя, 2 Жовтня, 2022
Бiльше

  «Історія сьогодні – дуже хвора річ»: У Росії скасували виставу про мусульманку, спалену за відмову прийняти православ’я

  Стерлітамакський державний башкирський драматичний театр скасував виставу «Сказ про Кісякбіке», присвячений селянці Кісякбіке Байрясовій, страченій за відмову прийняти православ’я і повернення в іслам.

  Прем’єра вистави відбулася ще 25 вересня на сцені Національного молодіжного театру імені М. Каріма в Уфі. Однак стерлітамакським глядачам його вирішили не показувати, повідомляє Credo.press.

  Керівництво театру пояснило це технічними причинами, але актори опублікували відео, зняте за день до скасування вистави. На ньому колектив театру спілкується з істориком Рамілем Рахімовим, який підкреслює, що приїхав на зустріч на прохання міністра культури Республіки Башкортостан Аміни Шафікової. Рахімов зі сцени пояснює акторам, що історія сьогодні – «дуже хвора річ».

  «Зараз не автомат стріляє, зараз історія стріляє. Потім автомати люди беруть. Ви цього не можете зрозуміти? І винні не ті люди, які автомати взяли, а винні артисти, вчені, які сидять в кабінетах і пишуть нісенітницю», – заявив Рахімов.

  У розмові з трупою він також зазначив, що «людина, відповідальна за цю помилку, вже отримав догану».

  «Якщо ми будемо працювати і мовчати про свою історію, то навіщо ми існуємо?» – запитала одна з актрис. «Ну робіть нормальні п’єси», – відповів Рахімов.

  У міністерстві культури Башкорстостана оперативно прокоментувати скасування вистави не змогли, повідомивши, що нададуть офіційну позицію пізніше. При цьому, за словами художнього керівника Стерлітамакського театру Айдара Заріпова, раніше вистава була узгоджена з міністерством.

  У березні цього року у білоруському місті Гродно заборонили виставу із засудженням фашизму – акторів попередили, що вони можуть бути притягнуті до відповідальності за статтею 130 КК РБ за розпалювання расової, національної, релігійної або іншої соціальної ненависті.

  У Росії вже змінювали сюжет спектаклю «Чиполліно» за книгою Джанні Родарі. 2015-го театр «Співдружність акторів Таганки» викинув звідти революцію, з тих пір постановка так і йде в кастрованому вигляді.

  2019-го глава московського центру культури «Сцена» Анжеліка Пєтрова заборонила показ вистави «#Рябчіковжуй #Новидєржітєсь», поставленого за мотивами повісті Джанні Родарі «Чиполліно».

  Найсвіжіше

  Популярне