Неділя, 16 Червня, 2024
Бiльше

  Єдиний храм ПЦУ у Почаєві загородили шумною автомийкою

  Цього літа у Почаєві відкрилась нова автомийка. Земельну ділянку під мийку вирішили виділити поруч із єдиним у місті храмом Православної Церкви України. Тепер єдину Українську Церкву в Почаєві, розташовану на окраїні цього міста, від огляду з центральної дороги крім автозаправки затулятиме ще й автомийка. Щобільше, Божественна Літургія у храмі ПЦУ лунатиме навперебій із шумом та музикою з автомобільного сервісу.

  Про це інформує РІСУ з посиланням «За Збручем».

  Як йдеться у повідомленні, релігійна громада української церкви разом із храмом Святого Миколая у центрі Почаєва була заснована ще у далекому 1993 році, втім тоді її за загадкових обставин перереєстрували на УПЦ МП. З 1998 року парафіяни безрезультатно добивалися від місцевої влади виділення земельної ділянки під будівництво нової культової споруди. Вдалось їм це лише через багато років за часів президентства Віктора Ющенка та після відмови від Миколаївського храму. З усім тим, земельну ділянку під храм, де молитимуться українською мовою, виділили подалі від центру міста, на окраїні, за автозаправною станцією. Натомість Церква Московського Патріархату у місцевої влади користується покровительством і прихильністю.

  За даними інформаційного ресурсу OpenData, у роки незалежної України монастир Почаївської лаври РПЦвУ здобув у межах міста понад 50 гектарів землі та 7 житлових будинків. Вже зовсім недавно монастир забрав собі колишнє приміщення місцевого відділення поліції та відсудив будівлі у лікарні. Подейкують, що у планах Почаївської лаври згодом з-під своїх стін виселити й міську раду.

  Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що заправка на Одещині перекрила дорогу до єдиного в місті храму ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне