Вівторок, 28 Листопада, 2023
Бiльше

  Речник ПЦУ: ми маємо молитись за Філарета, щоб Бог допоміг йому подолати спокусу владолюбства

  Речник Православної Церкви України архієпископ Євстратій (Зоря) попросив молитись за почесного патріарха Філарета, щоб Бог допоміг йому подолати спокуси, зокрема владолюбство.

  «…цінуючи попередні заслуги Почесного Патріарха перед Церквою ми маємо просити у Бога допомогти старцю подолати цю, можливо останню в його житті, а тому найважчу спокусу – спокусу помстою, неправдою і владолюбством. Щоби як він знайшов сили смирити себе, взявши участь у Об‘єднавчому Соборі, проголосувавши за нового Предстоятеля, привітавши його з інтронізацією – так щоби він знайшов сили припинити допомагати ворогам у боротьбі з Помісною Церквою і примирився з нею», – написав архієпископ Євстратій у Фейсбуці.

  Він також опублікував фото із Об’єднавчого собору, де Філарет аплодує обранню митрополита Епіфанія, на посаду предстоятеля Православної Церкви України.

  Фото: Архієпископ Євстратій

  Речник ПЦУ порівняв Філарета із покійною працівницею патріархії УПЦ КП – матінкою Варварою, яка на старість літ, хоч і не могла вже виконувати всі свої обов’язки, але не хотіла брати до себе молодшої помічниці, бо думала, що її усунуть від управління.

  «Щоби заспокоїти заслужену людину, біля неї поставили черницю, яка терпеливо допомагала, але ключі, складання документів та інші формальні ознаки влади залишала за нею. Бо хоч вже і фізично нездорова, матушка Варвара до останнього хотіла працювати так, як було раніше. Як реагував на це Патріарх? Він відверто казав, що у матушки вже помутився розум. Але з поваги до попередніх її заслуг всі терпіли таке становище. Нині Почесний Патріарх Філарет нагадує ігуменю Варвару в останні роки життя: прагне триматися до останнього за формальні ознаки влади», – йдеться у дописі архієпископа Євстратія.

  «Однак Церква – не Патріархія на Пушкінській, церковні справи – не домогосподарство, тому і неможливо заради поваги до немочі навіть заслуженої людини робити вигляд, що вона далі є Предстоятелем, коли соборно обраний та інтронізований інший ієрарх», – підкреслив речник ПЦУ.

  Фото: Архієпископ Євстратій

  Найсвіжіше

  Популярне