Субота, 25 Травня, 2024
Бiльше

  На Полтавщині демонтували останній пам’ятник Свєрдлову

  Незаконний комуністичний пам’ятник Якову Свєрдлову досі перебував у публічному просторі села Калинівка Семенівської селищної ради на Полтавщині.

  Заходів з демонтажу виконком Семенівської селищної ради та Калинівський старостат вжили після звернення на Гарячу урядову лінію співробітників Інституту нацпам’яті та активістів ГО «Світанок», повідомили у Полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті (УІНП).

  Торік навесні згідно зі зверненням координатора проєкту «Декомунізація. Україна» Вадима Позднякова було демонтовано бюст Свєрдлову у селі Баранівка Шишацької ОТГ. Отже, це був останній пам’ятник Якову Свєрдлову на Полтавщині, передають «Новини Полтавщини».

  «Свєрдлов Яков (1885–1919) — особа, яка причетна до здійснення Жовтневого перевороту 1917 р., діяльності комуністичної партії та радянських органів влади. Голова Всеросійського ЦВК Рад робітничих і солдатських депутатів. Присутність комуністичної символіки у публічному просторі є пропагандою комуністичного режиму. Тож, цей пам’ятник місцева влада мала демонтувати ще у 2016 році згідно із Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», — прокоментував регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

  Він додав, що у 2016 році у межах декомунізаційних процесів згідно з розпорядженням облдержадміністрації з ініціативи архієпископа Полтавського і Кременчуцького ПЦУ Федора вулицю Якова Свердлова у Полтаві перейменували на честь шанованого православного святого Паїсія Величковського.

  Найсвіжіше

  Популярне