Середа, 24 Квітня, 2024
Бiльше

  Мовний омбудсмен попередив про можливість “мовної контрреволюції” в Україні

  Група народних депутатів України спробує внести неконституційні поправки до законопроєкту про незалежність Нацради України з телебачення і радіомовлення (№4107).

  Таку думку висловив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, пише “Рубрика” з посиланням на пресслужбу мовного омбудсмена.

  Він попередив, що це може відбутись на засіданні парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. У такий спосіб, окремі нардепи прагнутимуть повністю скасувати обов’язковість української мови фільмів із 16 липня цього року.

  “Норма мовного закону про демонстрування кінофільмів, що вироблені в Україні, українською мовою, яка набуває чинності із 16 липня, зустріла жорстке протистояння у парламенті. Невдоволення гучно лунає і від телеканалів, які вже в другій половині липня не зможуть транслювати фільми та серіали російською з українськими субтитрами, як це є зараз. Такий сценарій скидається на чергову спробу мовної контрреволюції”, – сказав Тарас Кремінь.

  Уповноважений нагадав, що нещодавно завдяки активній позиції патріотичних депутатів та громадськості вдалося зірвати спробу відтермінувати набуття чинності цієї норми, однак декому, кому поперек горла українська мова, не сидиться і досі.

  “Появу такої значної кількості законопроєктів, спрямованих на відтермінування або скасування відповідної норми я розглядаю як реалізацію інтересів окремих кіновиробників, які, на превеликий жаль, прагнуть і надалі порушувати право українців на отримання інформації та послуг державною мовою. Це скидається на антиконституційну змову найбільших медіа-холдингів, продакшн-компаній та окремих народних депутатів”, – сказав він.

  Мовний омбудсмен підкреслив, що відповідно до статті 10 Конституції України держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. За його словами, сфера телебачення не є виключенням, а навпаки: базисом інформаційної політики держави.

  “Звертаюся до народних депутатів проявити консолідовану позицію та зупинити мовну контрреволюцію у стінах найвищого законодавчого органу України”, – заявив Тарас Кремінь.

  Найсвіжіше

  Популярне