Неділя, 24 Жовтня, 2021
Бiльше

  Нехай візит патріарха Варфоломія послужить елементом будівництва порозуміння, – Глава УГКЦ

  11 червня 2021 року в Києві глава Української греко-католицької Церкви Блаженніший Святослав узяв участь у презентації українського перекладу книги Іоана Хрисавгіса «Варфоломій: Апостольська місія. Пророче бачення», яка відбулася у резиденції митрополита Епіфанія, Предстоятеля Православної Церкви України.

  Про це повідомляє РІСУ з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.

  Архієпископ УГКЦ Святослав (Шевчук) назвав презентацію цієї книги «глибокою і особливою подією, яка відкриває для українського суспільства особу Вселенського Патріарха Варфоломія». Предстоятель УГКЦ також зазначив, що презентація книги про Вселенського патріарха українською мовою є одним із кроків у підготуванні до візиту Його Святості до України з нагоди 30-ї річниці Незалежності.

  «Знаменно, що в цій книзі маємо свідчення про його особисті зустрічі з двома папами – Франциском та Бенедиктом XVI», – наголосив очільник УГКЦ.

  За словами архієпископа Святослава, патріарх Варфоломій є однією з найбільш інтелектуальних особистостей нашого часу. Своєю відкритістю та інтелектуальною силою, каже Блаженніший Сятослав, він створює культуру зустрічі, яка стає особливо актуальною у контексті посткоронавірусного світу.

  «Усіх нас вразив той момент, коли Папа Франциск, особисто відвідуючи Його Святість, схилив перед ним голову і попросив благословення. Це щось більше, ніж взаємне визнання. Це особлива глибока духовна близькість, яка відкриває нові можливості для будь-якого діалогу», – переконаний Глава УГКЦ.

  Блаженніший Святослав поділився з учасниками презентації своїм досвідом спілкування з патріархом Варфоломієм: «Востаннє я зустрічався з ним у Ватикані, у домі Святої Марти. В мене тоді було відчуття, що це людина, сповнена енергії, яка постійно випромінює силу, волю і здатність рухати вперед церковне, громадське і міждержавне життя».

  За словами Глави УГКЦ, культура зустрічі і співпраці, яка існує сьогодні між Римом і Константинополем, є добрим прикладом необхідної відваги для побудови стосунків у Києві: «Ми повинні разом зустрічатися, співпрацювати, показувати спільні жести взаємної поваги, любові і солідарності».

  Блаженніший Святослав звернув увагу й на підтримку патріархом Варфоломієм українського народу і держави, зокрема у питаннях вшанування жертв Голодомору та захисту національного суверенітету й цілісності.

  «Цього року ми відзначаємо 20-ту річницю візиту до України святого Папи Івана Павла ІІ. Тоді під час зустрічі він назвав Україну “лабораторією екуменізму”. Такої самої зустрічі Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій очікує цього року з Константинопольським Патріархом», – сказав він.

  «Вдячність українців є тим, із чим ми будемо зустрічати Його Святість в Україні. Нехай цей візит, який готується сьогоднішньою зустріччю, буде нагодою розвивати культуру зустрічі і в нашій державі, у міжцерковному і міжрелігійному діалозі, а також послужить важливим елементом будівництва цивілізації любові і взаємної поваги і порозуміння», – додав на завершення духовний лідер українців.

  Найсвіжіше

  Популярне