Неділя, 24 Жовтня, 2021
Бiльше

  Сателіти РФ в Україні прагнуть знищити проукраїнський дух, тому їм заважає автокефальна Церква, – митрополит Епіфаній

  Сателіти Російської Федерації в Україні прагнуть знищити проукраїнський дух, тому їм заважає незалежна від Росії Церква.

  Про це говорив 11 червня предстоятель Православної Церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній на зустрічі з віцемаршалком Сейму Республіки Польща Малгожатою-Марією Госєвською, повідомляє офіційний сайт ПЦУ. Пані Малгожату супроводжували представники Посольства Польщі в Україні.

  Митрополит Епіфаній обговорив з високоповажною гостею міжконфесійні взаємовідносини в Україні, питання триваючої російської гібридної агресії й використання в ній Московського Патріархату, захисту прав віруючих на тимчасово окупованих територіях Донбасу та в Криму, а також процес звільнення утримуваних осіб й гуманітарну діяльність.

  Фото: ПЦУ

  Окрім того, у контексті обговорення Стамбульської конвенції Блаженнійший владика зазначив, що Церква цілковито підтримує протидію домашньому насильству і навіть робить практичні кроки для цього, створюючи відповідні притулки – шелтери. Однак не може під тиском світу цього прийняти речі, які Бог заборонив. «Якби ми зробили це, то перестали б бути Церквою, тому ми ніколи не підемо таким шляхом», – сказав предстоятель ПЦУ.

  Також мова йшла про нещодавню зустріч на Фанарі Президента Польщі Анджея Дуди зі Вселенським Патріархом Варфоломієм.

  Фото: ПЦУ

  Наприкінці спілкування Митрополит Епіфаній подякував Малгожаті Госєвській за візит та висловив надію на подальшу плідну співпрацю.

  «Росія і її сателіти в Україні прагнуть знищити проукраїнський дух, тому їм вельми заважає автокефальна Українська Церква. РПЦ – це фактично їхній останній «форпост» тут. Однак переконаний, що завдяки допомозі Божій і підтримці таких друзів, як Польща, ми подолаємо агресора. Ми маємо надію, що й НАТО робитиме кроки назустріч Україні та сприятиме нам у справедливому захисті територіальної цілісності», – зокрема зазначив митрополит Епіфаній.

  Зі свого боку Малгожата Госєвська запевнила Його Блаженство у підтримці нашої держави та вільного розвитку помісної Православної Церкви України.

  Фото: ПЦУ

  Найсвіжіше

  Популярне