Середа, 21 Вересня, 2022
Бiльше

  У столиці відкрили офіційну резиденцію предстоятеля Православної Церкви України

  24 травня на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря відтепер відкриває двері Митрополичий дім – офіційна резиденція Предстоятеля Православної Церкви України.

  «Ми продовжуємо давню традицію: 400 років тому, після відновлення Єрусалимським Патріархом Феофаном у Києві ієрархії Української Православної Церкви, митрополичим осідком та центром життя Православної Церкви став саме Михайлівський Золотоверхий монастир», – розповів під час відкриття Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, передає пресслужба ПЦУ.

  Фото: ПЦУ

  Митрополичий дім – робоча і житлова резиденція Предстоятеля, де зокрема будуть проводитися засідання Священного Синоду та інші офіційні заходи. 

  Будівля резиденції розташована поруч із кафедральним собором Православної Церкви України і була зведена в 1894 році за проектом архітектора Володимира Ніколаєва як будинок співців архієрейського хору Михайлівського Золотоверхого монастиря. У 2019-2021 рр. меценатською турботою Світлани Мацоли будівля відреставрована, здійснений капітальний ремонт та внутрішні оздоблювальні роботи в осучасненому класичному стилі. 

  На відкриття резиденції були запрошені представники ЗМІ, які мали можливість оглянути Митрополичий дім та поспілкуватися з Предстоятелем в форматі брифінгу. Участь у відкритті також взяли члени Священного Синоду Української Православної Церкви та меценатка Світлана Мацола, яку під урочистий спів «Аксіа» (грец. «достойна») було нагороджено орденом святого архістратига Божого Михаїла першого ступеня.

  Фото: ПЦУ

  «Сьогодні ми відкриваємо цей Митрополичий дім, і я б хотів подякувати усім, хто долучався до цього, бо зрозуміло, що потрібен відповідний ресурс, щоб звершити таку масштабну реставрацію у цей непростий час. Ця подія відбулася завдяки одній добрій людині, благодійниці, яка зробила нашій помісній Українській Православній Церкві цей подарунок. Це пані Світлана Мацола. Ми хочемо Вам сьогодні подякувати, Ви постійно відвідували, турбувалися, вболівали й працювали з самого початку – від візуалізації, ідеї до фінального завершення і відкриття», – зазначив митрополит Епіфаній. 

  «Мені було приємно, що я змогла долучитися і зробити цей будинок для Його Блаженства та для Православної Церкви України. Я дякую Богові, що це було доручено мені. Я надіюся, що Вам, владико, все сподобалося, і що Вам тут затишно», – сказала Світлана Мацола після нагородження 

  Фото: ПЦУ

  Першою робочою зустріччю, яка відбулася в Митрополичому домі після відкриття, стало чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.

  Освячення резиденції Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив напередодні, 23 травня 2021 року.

  Найсвіжіше

  Популярне