П’ятниця, 24 Вересня, 2021
Бiльше

  Неочікуване прозріння: Моспатріарх Кіріл застеріг російську владу від перетворення на тиранію, а церкву – від участі в політиці

  Предстоятель Російської православної церкви патріарх Кіріл (Гундяєв) проголосив проповідь, у якій застеріг представників влади всіх рівнів від перетворення на тиранію. Слово Моспатріарха транслювалось у передвеликодньому випуску передачі “Слово пастиря” на Першому каналі, пише “Lenta.ru”.

  Очільник РПЦ звернувся до “великих” і “малих” начальників, а також до церковної та світської влади. Патріарх зауважив, що люди повинні намагатись жити так, як Христос, але на цьому шляху є багато спокус, у тому числі, спокуса владою.

  “Виконання керівних функцій, яке вимагає обмеження свободи інших, не може супроводжуватись особистою гординею та возвеличенням – тоді влада стає тиранією”, – заявив він.

  Моспатріарх також зауважив, що весь досвід Російської православної церкви свідчить про те, що коли церква отримує політичну владу, вона стає частиною політичної боротьби і отримує противників. На його думку, церква, коли бореться за владу, “стає фактором розділення народу”.

  У підсумку зазначимо, такої відвертої і влучної заяви у Росії давно ніхто не озвучував. Тож якщо патріарх Кіріл (Гундяєв) проголошував проповідь щиро, без лицемірства, то це дійсно неочікуване прозріння, яке може бути прирівняне навіть до Великоднього дива.

  Найсвіжіше

  Популярне