Середа, 19 Червня, 2024
Бiльше

  Москва залякує татарську письменницю, яка підтримала Україну

  30 березня у місті Яр Чалли в Татарстані відбувся обшук на квартирі відомої татарської письменниці і громадської діячки Фаузії Байрамової. Про це повідомляє “Українська літературна газета” з посиланням на допис Володимира В’ятровича у Facebook.

  «Обшук пов’язаний із виступом письменниці на щорічному меморіальному заході «Хәтер көне» (тат. «День пам’яті») у 2019 році,  — пише він. — Це один з ключових для національної пам’яті татар меморіальних заходів, під час якого згадуються захисники Казані, загиблі при захоплені міста військами Івана Грозного в 1552 році.

  З року в рік Москва обмежує проведення маніфестацій та маршів у цей важливий для татар день. У 2019 році Байрамова на пам’ятному мітингу в Казані назвала режим Путіна диктатурою, а федеральну владу – «колоніальною адміністрацією», звинувативши Москву в порушенні національних та політичних прав татарського народу. Раніше, у 2014 році, Фаузія Байрамова публічно підтримала цілісність України і засудила анексію Криму, за що зазнала судових переслідувань.

  Паралельно у ці ж дні Кремль намагається ліквідувати найстаршу та найавторитетнішу організацію Татарстану – Татарський громадський центр. Його прагнуть оголосити «екстремістським, бо татарська інтелігенція надто незадоволена політикою асиміляції. У лідера Татарського громадського центру Фаріта Закієва кілька тижнів тому ФСБ також провела обшук».

  «Україна як демократична і правова держава не повинна мовчки спостерігати за репресіями проти активістів корінних народів РФ, які аж ніяк не є внутрішньою справою Росії. Висловлюючи солідарність із Фаузією Байрамовою, закликаю МЗС України оприлюднити заяву про неприпустимість переслідування Фаузії Байрамової та інших татарських активістів», – йдеться у дописі українського депутата.

  Нагадаємо, прокуратура Республіки Татарстан (суб’єкт Російської Федерації) добивається заборони 47 найменувань книг та книжкових серій. В основному, мова йде про праці ісламського богослова і мислителя Саїда Нурсі турецькою, російською, татарською мовами.

  Найсвіжіше

  Популярне