П’ятниця, 24 Вересня, 2021
Бiльше

  Президент Чорногорії пригрозив вислати сербських священиків із країни

  Черговий скандал вибухнув між президентом Чорногорії Міло Джукановичем і Сербською православною церквою.

  Глава Чорногорії виступив з різкою критикою висловлювань протоєрея Велибора Джомича з Чорногорсько-приморської митрополії, який заявив, що число священиків в країні перевищує чисельність військовослужбовців чорногорської армії, повідомляє raskolam.net з посиланням на riafan.ru 

  «У Чорногорії існує 650 одних тільки церковних рад. Нехай при кожній раді буде мінімум п’ять осіб, це вже понад три тисяч осіб. Це більше, ніж налічує вся чорногорська армія», – зазначив священнослужитель сербської церкви.

  Джуканович пригрозив усунути цю невідповідність, натякнувши на можливу висилку з Чорногорії «священиків-нелегалів».

  «Якщо хтось думає, що має право нам говорити, що в Чорногорії більше священиків Сербської православної церкви, ніж солдат, то це лише нагадує нам про те, що ми повинні врегулювати цю невідповідність. Швидше за все, ми зробимо це природним шляхом. Так, щоб в Чорногорії не залишилося місця для тих, хто перебуває тут нелегально», – заявив президент.

  Міло Джуканович також звернувся до уряду: «Ми повинні чітко попередити тих, хто використовує владу для знищення чорногорської ідентичності, що у них нічого не вийде – все, що вони роблять, детально фіксується. Їм доведеться відповісти за свої дії».

  Найсвіжіше

  Популярне