П’ятниця, 1 Березня, 2024
Бiльше

  Апеляційний суд визнав законним перехід до ПЦУ ще однієї релігійної громади на Вінниччині

  Вінницький апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу парафіян ПЦУ та визнав законним перехід релігійної громади села Жван з Московського патріархату до Православної церкви України.

  Про це повідомляє видання Vежа з посиланням на начальника Управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації Ігоря Салецького.

  На початку листопада перша інстанція – Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області, задовольнив позов парафіянки Російської православної церкви Євдокії Колісник, яким вона вимагала визнати перехід релігійної громади Храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Жван до Православної церкви України незаконним.

  “Оскільки позивач як член Релігійної громади Храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Жван не брала участі у таких зборах (загальних зборах релігійної громади, на яких, зокрема, приймалось рішення про перехід – авт.), вважає, що вони взагалі не проводилися, не погоджується на зміну підлеглості цієї Релігійної громади у канонічних та організаційних питаннях, документальне оформлення таких рішень не відповідає Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та Статуту Релігійної громади, прийнятого 20 грудня 2016 року та зареєстрованого в Управлінні у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації 12 січня 2017 року, а також у зв`язку з тим, що ці рішення фактично насильно позбавляють її місця, де можна молитися і здійснювати свої релігійні потреби відповідно до її релігійних переконань та віросповідання, позбавляють здійснення права на свободу світогляду та віросповідання у лоні УПЦ (МП – авт.), ОСОБА_1 (Євдокія Колісник) з відповідним позовом 11 липня 2019 року звернулася до Мурованокуриловецького районного суду” – йшлося в рішенні районного суду.

  Так, у першій інстанції позов задовольнили – зміну підпорядкування визнали незаконною (визнали незаконними рішення загальних зборів щодо зміни підлеглості в канонічних та організаційних питаннях, перехід в інше канонічне підпорядкування та зміну назви, внесення змін до Статуту, переобрання керівного органу та ревізійної комісії).

  На це рішення сторона відповідача подала апеляційну скаргу, яку Вінницький апеляційний суд задовольнив 11 березня 2021 року. За словами Ігоря Салецького, в апеляційній скарзі було викладено шість аргументів, частину з яких суд таки врахував.

  – Апеляційну скаргу задовольнили частково, однак цього вистачило, щоб скасувати рішення Мурованокуриловецького районного суду, а в позові щодо визнання недійсними рішень загальних зборів – відмовити, – зазначив чиновник та додав, що задоволених позовних вимог позивачки не залишилось.

  Наразі невідомо, чи буде позивачка оскаржувати рішення апеляційного суду.

  Нагадаємо, За 9 місяців на Вінниччині 21 релігійна громада захотіла перейти з РПЦ в ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне