Субота, 24 Лютого, 2024
Бiльше

  Митрополит РПЦвУ Лука просуває в Україні інтереси донецько-московського олігарха – експерт

  Скандально відомого митрополита РПЦвУ в Запоріжжі Луку (Коваленко) пов’язують з донецько-московським олігархом Віктором Нусенкісом, відомим спонсором так званої «УПЦ», який розбудовував на Донбасі «русскій мір».

  Про це заявив релігієзнавець Дмитро Горєвой у програмі «Детектор. Релігії» на YouTube-каналі DetectorUA, передає «Релігійна правда».

  «Покійний Дмитро Тимчук (координатор групи «Інформаційний спротив», – ред.) повідомляв з посиланням на дані розвідки, що фіксувалися поїздки Луки до Росії та на непідконтрольні території, де він зустрічався з різними діячами та отримував гроші», – розповів Горєвой.

  Бізнесмен Віктор Нусенкіс зіграв велику роль у розвитку РПЦвУ та ідеї «русского міра» на Донбасі. Ще до 2000-х він отримав громадянство РФ і входив до близького оточення президента-втікача Віктора Януковича.

  «Його гроші – вливання в розбудову «русского міра» ще з початку нульових років. Його підприємства будують УПЦ МП, гроші йдуть в ЗМІ, література для дітей. Це свідомий вплив через православні структури на чиновників», – розповідав релігієзнавець Ігор Козловський.

  Своєю чергою митрополит Лука відомий своїми зв’язками з парамілітарними організаціями, які воювали на Донбасі, та приватною структурою ГО «Союз Православний Радомір», під час обшуків в якій СБУ вилучила зброю та пропагандистські матеріали.

  Крім того, як повідомлялося раніше, митрополит Лука заслужив скандальну славу висловлюваннями із критикою української влади, ПЦУ та Вселенського Патріарха Варфоломія.

  Найсвіжіше

  Популярне