Субота, 18 Травня, 2024
Бiльше

  Перший віцеспікер ВРУ Стефанчук закликав позбутись “законодавчого мотлоху” совєтської доби

  В Україні очікується старт нового етапу декомунізації та десовєтізації суспільно-політичного життя. Перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук анонсував звільнення від тягаря колосальної кількості нормативно-правових актів совєтської доби, які суттєво погіршують якість українського законодавства.

  Про це йдеться в офіційному повідомленні на сторінці Парламенту у Фейсбук.

  “Кількість чинних нормативно-правових актів в Україні набагато перевищила один мільйон. 90% законопроектів, які розглядаються Верховною Радою України, – це зміни та доповнення до чинного законодавства. Велика кількість законів обернено пропорційна їхній якості. І якщо збережуться такі тенденції, то ми і далі без єдиного системного підходу будемо продукувати величезну кількість нормативно-правових актів, які не забезпечують основного – якості українського законодавства”, – закцентував перший віцеспікер українського парламенту.

  Руслан Стефанчук наголосив на необхідності насамперед позбутися законодавчого “сміття”, потреба в якому вже давно відпала.

  “Мною був зареєстрований законопроект “Про дерадянізацію законодавства України” (реєстр. № 4284). Ним скасовується понад тисячу актів законодавчих органів СРСР та УРСР. Крім цього, ми вже готові передати Кабінету Міністрів України понад 5000 актів Союзу РСР та Української РСР, які можна визнати такими, що не застосовуються на території України”, – розповів політик.

  Найсвіжіше

  Популярне