Четвер, 20 Січня, 2022
Бiльше

  У Москві “УПЦ МП” назвали “Російською православною церквою в Україні”

  Інформаційний портал російського фонду “Русскій мір” оприлюднив новину щодо проведення у Москві православної ярмарки у рамках фестивалю “Артос”.

  Сама подія становить незначний інтерес для українського читача, але одна специфічна деталь у інформаційному повідомленні все ж має неабияке значення для України.

  Офіс фонду “Русскій мір” знаходиться в російські столиці Москві і до опікунської ради фонду входять міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров, очільник Синодального відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Іларіон (Алфєєв), помічник президента РФ Владімір Мєдінскій.

  “Свої товари надали храми і подвір’я РПЦ (Російської православної церкви – ред.) з Росії, України, Білорусі і Грузії”, – зазначають у фонді.

  Скріншот фрагменту новини з сайту russkiymir.ru

  Оскільки інформації про наявність подвір’я Російської православної церкви в Україні немає, то можна висловити припущення, що Фонд “Русскій мір” навмисно використовує назву РПЦ в Україні замість “Української православної церкви Московського патріархату”.

  Враховуючи склад опікунської ради Фонду “Русскій мір”, вислів “РПЦ в Україні” варто вважати не помилкою, а щиросердечним визнанням правди.

  На нашу думку, цей факт є вагомим аргументом у дискусії щодо використання назв “УПЦ МП” чи “РПЦвУ” на користь останнього варіанту.

  Найсвіжіше

  Популярне