П’ятниця, 1 Грудня, 2023
Бiльше

  За чотири роки внутрішню експозицію дніпровського Музею АТО відвідали півмільйона людей

  Внутрішній експозиції дніпровського Музею АТО – чотири роки. За цей час її переглянули півмільйона людей з усього світу. Гості зізнаються: були вражені побаченим. Бо там про війну розповідають не сухою мовою статистики, а через історії простих мешканців регіону. Бійців, волонтерів, медиків, які першими заступилися за Батьківщину. Про музей героїчної слави сучасних українців розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко, передає видання Дніпроград.

  Світлина: АрміяInform

  «Символічно, що перший в Україні Музей АТО з’явився саме на Дніпропетровщині. Адже мешканці області одними з перших стали на захист Батьківщини від ворога. У січні 2017-го ми відкрили внутрішню виставку, а кількома місяцями раніше – експозицію просто неба. Вона – не про сухі факти та цифри, а про подвиг тисяч простих людей. Добровольців, волонтерів, медиків, капеланів. Тих, кому сьогодні вклоняємося за мирне небо. За можливість спокійно жити та працювати на рідній землі», – зазначив Валентин Резніченко.

  Світлина: АрміяInform

  У внутрішньої експозиції Музею АТО – тисячі експонатів. У першій залі – інструменти медиків, одяг капеланів, шеврони добровольців, дитячі малюнки, фото військових кореспондентів. У другій – знімки загиблих бійців та дорогі їх серцю речі. Серед них – телефон зі слідом вибуху, лист матері, шахи.

  Світлина: АрміяInform

  «За роки існування внутрішня експозиція значно розширилася. Нові експонати приносять бійці та їхні рідні, привозять волонтери. Ось нещодавно Кіборги передали прапор, з яким вони захищали Донецький аеропорт, – розповів керівник Музею АТО Вадим Якушенко. – Переглянути експонати Музею приїжджають з усього світу. Його історії окликаються в душі людей різних національностей. Ми нарахували у Книзі відгуків сотні слів «дякую». За те, що пам’ятаємо і показуємо правду».

  Світлина: АрміяInform

  Третій зал внутрішньої експозиції Музею АТО – мультимедійний. Там транслюють панорамні документальні фільми. Екрани, розміщені на чотирьох стінах, створюють «ефект присутності».

  «Аби розповідати про війну, потрібно на ній побувати. Я проводив екскурсію для мешканців Молдови та Росії. Після вони сказали, що їхнє життя перевернулося. Були вражені почутим, – поділився військовий, гід з позивним Ельдар Брандтей. – Музей АТО – дуже важливий проєкт. Він виховує націю на фактах та реальних історіях».

  За роки роботи Музей АТО перетворився на справжній освітньо-культурний центр. Там відзначають державні свята, започатковують патріотичні проєкти, проводять виставки, поряд – організовують концерти військових пісень.

  Найсвіжіше

  Популярне