Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  Мінветеранів ініціює створення Інституції ветеранського омбудсмена

  Відбулася зустріч міністра у справах ветеранів Юлії Лапутіної з правозахисниками – виконавчим директором Української Гельсінської спілки з прав людини Олександром Павліченком та національним консультантом ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в Україні Андріаною Арехтою. За словами Юлії Лапутіни на державному рівні буде запроваджуватись Інститут ветеранського Омбудсмена.

  Про це повідомляє пресслужба Мінветеранів.

  «За майже сім років російської військової агресії, на жаль, в державі не створено ефективного механізму правового захисту та правової допомоги, тих, хто самовіддано  захищав та захищає Україну. Ветерани, учасники бойових дій заслуговують на гідне забезпечення їх прав, адаптацію до мирного життя та розвиток власних спроможностей… Саме тому сьогодні ми на державному рівні ініціюємо запровадження Інституту ветеранського Омбудсмена. На нього покладатимуться функції моніторингу та контролю дотримання законних прав та інтересів захисників України у діяльності органів виконавчої влади і посадових осіб», – пояснила міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

  Ця структура буде охоплювати весь спектр питань з надання правового захисту ветеранів, взаємодіятиме з існуючими інституціями з прав людини і підсилюватиме та доповнюватиме їх.

  Юлія Лапутіна зазначила, що міністерство готове більш активно долучитися саме до інформування ветеранів з питань правового захисту.

  «Кожен захисник України має знати куди звертатися у разі виникнення порушення його прав, відповідних дій правоохоронних органів, яка інституція відповідає за надання соціальних гарантій. На даний час активно працюємо над розвитком інформаційно-довідкової системи для ветеранів», – сказала міністерка.

  За словами  Олександра Павліченка, чим більше буде задіяно правових механізмів, чим краще вони будуть прописані, тим більша кількість захисників отримає допомогу. Через наслідки війни сьогодні велика кількість ветеранів потребує адвокації.

  У свого чергу Андріана Арехта, порушила питання вдосконалення алгоритму надання первинної правової допомоги та важливості просвітницької діяльності.

  «Мінветеранів запрошує ветеранські організації, громадськість, активістів, експертів, правозахисників долучитися до процесу створення інституції ветеранського Омбудсмена, як елементу забезпечення національної стійкості», – зазначила Юлія Лапутіна.

  Найсвіжіше

  Популярне