Середа, 24 Квітня, 2024
Бiльше

  Була одна хвиля переходів у ПЦУ, буде й інша хвиля після цієї пандемії, – предстоятель ПЦУ

  Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній впевнений, що після закінчення коронавірусної пандемії буде нова хвиля переходів до ПЦУ.

  Про це він сказав у інтерв’ю для телеканалу «Прямий».

  «Була одна хвиля, буде й інша хвиля після цієї пандемії. Бачите, це уподібнюється. Ми маємо різні хвилі розповсюдження цієї хвороби, і, на жаль, ця пандемія певною мірою призупинила процес переходу. Є багато різних причин. Це стосується і політичної зміни, і зміни влади на місцях. Є деякі прихильники, які прийшли до влади і підтримують розвиток Російської православної церкви», – сказав митрополит Епіфаній, додавши, що відверте перешкоджання з боку місцевої влади в перереєстрації церковних громад це тимчасове явище, яке штучно призупинило приєднання парафій з боку Російської православної церкви до Православної церкви України.

  За словами предстоятеля ПЦУ зараз процес переходу до ПЦУ продовжується. «Не так багато, але поступово, навіть кожного місяця по декілька парафій приєднуються. Але ми цього не афішуємо. Ми прагнемо, щоб це відбувалося мирним шляхом. Ми не маємо права як церква зараз відкривати всередині ще один внутрішній релігійний фронт. Ми маємо війну цю страшну неоголошену на сході України. Ми зараз боремося з цією страшною хворобою невидимою. І ми не маємо права ще відкривати один фронт релігійний боротьби».

  Він наголосив, що у ПЦУ діють суто в правовому полі.

  «Я переконаний, що незабаром буде й інша хвиля приєднання парафій до Православної церкви України, коли вже вгамується пандемія, коли люди зможуть вільно збиратися на зібрання. Ці парафії зараз визрівають і, відповідно, приймуть відповідне рішення тоді, коли зможуть швидко юридично переоформити відповідну документацію і не буде спротиву з боку органів державної влади», – зазначає владика Епіфаній.

  На його переконання, зараз більш-менш ситуація вже стабілізувалася, на місцях ведеться перереєстрація, проте на заваді стоїть РПЦ.

  «…з боку Російської православної церкви йде шалений спротив. По кожній парафії, яка приєдналася протягом цього часу, йдуть судові тяганини. Але всі до єдиної практично ми виграємо, тому що правда на нашому боці. Люди приймали відповідні рішення більшістю, згідно закону, і тому суди приймають рішення, які не суперечать законам України», – підсумував митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

  Найсвіжіше

  Популярне