Неділя, 26 Травня, 2024
Бiльше

  Скандал в РПЦ: протодиякон публічно принизив митрополита

  Член Синодальної богослужбової комісії Російської православної церкви протодиякон Владімір Васілік у принизливій формі розкритикував рекомендації митрополита Іларіона (Алфєєва), у який він радить людям похилого віку утриматись від відвідування різдвяних богослужінь.

  “Ахилла” пише, що у своєму “ковід-дисидентстві” протодиякон “схиляється” перед патріархом, але дозволяє собі дошкульні вислови в адресу іншого архієрея РПЦ.

  “Останнім часом православні зіштовхнулись з дилемою: кого слухати і кого слухатись? З одного боку, патріарх Кіріл (Гундяєв) висловив занепокоєння тим, що народ перестав ходити в храми. З іншого боку, титулярний митрополит Волокаламський Іларіон (Алфєєв), в ефірі телеканалу “Россия 24″ закликав вірян, особливо похилого віку, не приходити на різдвяні служби”, – сказав протодиякон Владімір Васілік.

  “Патріарх Кіріл (Гундяєв) є батьком нашим. А митрополит Іларіон навіть у Волокаламську не є правлячим архієреєм”, – заявив клірик, натякаючи, що архієрей займається “церковним самоправством” і нібито виступає проти патріарха.

  “Чи є владика Іларіон (Алфєєв) лікарем за освітою? Ні. За освітою він – музикант”, – публічно принизив протодиякон Владімір Васілік митрополита РПЦ.

  “А на позбавлення сану в РПЦ заслуговує зовсім інший протодиякон”, – з натяком на Андрєя Кураєва іронічно зазначає редакція видання “Ахилла”.

  Найсвіжіше

  Популярне