Субота, 19 Червня, 2021
Бiльше

  Капелан ПЦУ: Радійте і пам’ятайте всіх тих, завдяки кому Українська Церква отримала Томос

  У публікації в соцмережах капелан ПЦУ отець Дмитро Поворотний ділиться спогадами про події дворічної давнини, коли Православній Церкві України було надано Патріарший і Синодальний Томос про автокефалію.

  Саме в ці дні два роки тому священник був на Сході, вітав військових з новорічними і Різдвяними святами, а головне – з отриманням Томосу.

  “Я говорив їм, що про це мріяли, молилися і боролися впродовж сотень років покоління українців, ті, кому було не “какаяразніцца”. Вони не зневірювалися навіть тоді, коли не було держави, навіть тоді коли у них відняли все, окрім надії. Але все одно, вони молилися і мріяли, і передавали цю мрію дітям і правнукам, і нащадки знов боролися, бо знали – Бог не посоромить!”, – пригадує отець Дмитро.

  “Радійте і пам’ятайте всіх тих, завдяки кому це стало!”, – закликає капелан і нагадує, що серед цих завзятих і сміливих були “благочестиві князі і гетьмани, Президенти і Народні депутати, священики, єпископи, побожний український люд… А особливо серед них звитяжне українське воїнство, живі і загиблі, ті, що на Донбасі в кривавих 2014-2015 вистояли і вибороли це! Вони зламали “скрєпи” і довели всьому світу- Україна є і буде!”.

  Дмитро Поворотний зауважує, що “так було і буде завжди, що хтось кропіткою, непомітною і невдячною роботою буде наближати і виборювати такі вікоповні події, як отримання Томосу – незалежності своєї Помісної Церкви, а хтось буде блазнювати, спотворюючі назву документу і “грати” на рояли, а комусь буде “какаяразніцца”, аби було що мастити на хліб”.

  Капелан резюмує: “блазні і байдужі ніколи нічого гідного не лишали по собі, а звершення завзятих і сміливих – честь і слава на віки вічні!”.

  Найсвіжіше

  Популярне