Субота, 12 Червня, 2021
Бiльше

  Почаївська та Києво-Печерська лаври перебувають під контролем країни-агресора, – митрополит Епіфаній

  На жаль, святині українського народу, такі як Почаївська та Києво-Печерська лаври, перебувають під контролем тих, хто має свій керівний центр у країні-агресорі й від держави залежить, чи передати їй ПЦУ чи ні.

  Про це пише Митрополит Епіфаній у Фейсбуці.

  «На жаль, святині українського народу, такі як Почаївська та Києво-Печерська лаври, перебувають під контролем тих, хто має свій керівний центр у країні-агресорі. Проте від держави залежить: передати їх Православній Церкві України, чи не передати. Ми не хочемо ворожнечі та протистоянь, лише справедливості та миру, але раніше чи пізніше у мирний спосіб це питання має вирішитися. І ми як Церква робимо необхідні кроки для того, щоби це не відійшло в забуття», – написав предстоятель ПЦУ.

  Він додав, що триває боротьба ще на одному фронті – духовному. «Цього місяця ми відзначали другий рік буття нашої єдиної помісної Православної Церкви України, яка постала завдяки єдності і вірі нашого народу та всупереч багатьом перешкодам».

  За словами Митрополита Епіфанія Російська федерація перешкоджає єднанню православних в Україні й чинить утиски на ПЦУ в Криму й окремих районах Донбасу.

  «…і сьогодні відчуваємо постійну протидію не тільки з боку Російської Православної Церкви в Україні, і загалом Російської Церкви, але і з боку Кремля, зокрема на міжнародному рівні, де спрямовуються зусилля для того, щоби нашу Церкву не визнавали інші Помісні Православні Церкви. Країна-агресор прагне перешкодити церковному об’єднанню всередині України, а також не припиняє гоніння на нашу Церкву в окупованих Криму і окремих районах Донбасу. Однак на цих територіях, всупереч складним обставинам, наші священнослужителі продовжують звершувати своє служіння і дбати про вірних. Адже наша Церква – усюди, де є люди, які потребують нашої допомоги і підтримки».

  «Цей рік був непростим для кожного із нас, але Різдво Христове, яке святкуватимемо невдовзі, сіє зерна надії у наших серцях. Незважаючи на те, в який день року відзначаємо прихід у цей світ Сина Божого, пам’ятаймо найперше про суть цієї великої події – свідчення Любові та Добра від Всеблагого Творця. У молитві просімо у Всевишнього духовної наснаги та благословення на краще майбутнє!», – підсумував митрополит Епіфаній.

  Найсвіжіше

  Популярне