Неділя, 19 Травня, 2024
Бiльше

  Ікону, яку Додік подарував Лаврову, вивезли до Боснії з окупованої української території через Росію та Сербію

  Колишній глава Асоціації ветеранів Армії Республіки Сербської (АРС) Драган Савич розповів в інтерв’ю, що ікона, яку голова Президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік подарував міністру закордонних справ Росії Сєргєю Лаврову, була вивезена з Донбасу через Росію та Сербію.

  Про це пише “Європейська правда” з посиланням на “Балканський оглядач”.

  У публікації йдеться, що 29 травня 2018 року у місті Баня-Лука глава Асоціації ветеранів АРС Душко Вукотич подарував ікону Мілораду Додіку, який, на той час, був президентом Республіки Сербської Боснії і Герцеговини.

  Чи були у Вукотича необхідні супровідні документи на ікону, Савичу не відомо.

  Відомо, що Душко Вукотич опинився на Донбасі у 2018 році в якості голови Асоціації ветеранів Армії Республіки Сербської для участі у засіданні об’єднання “Спадкоємці Перемоги”. Вказана організація здійснює активну діяльність в окупованих Криму та Донбасі, де співпрацює з окупаційними адміністраціями.

  Саме представники окупантів Луганська та Донецька нібито і передали очільнику сербських ветеранів ікону із зображенням Святого Миколая, яку він потім привіз та презентував Мілораду Додіку.

  Викладена інформація спростовує заяву Радована Ковачевича, радника Додіка, про те, що ікона останні 15 років належала родині з міста Баня-Лука.

  Сам Душко Вукотич відмовився коментувати звинувачення на свою адресу, заявивши, що розслідування має вести Інтерпол.

  Станом на сьогодні, ікона, яку Лавров повернув посольству БіГ у Москві, передано безпосередньо соратникам Додіка і зараз зберігається у нього в сейфі.

  Найсвіжіше

  Популярне