Понеділок, 15 Липня, 2024
Бiльше

  Вітання Архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха Варфоломія

  Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної церкви України Євстратій (Зоря) оприлюднив привітання Вселенського Патріарха Варфоломія з нагоди другої річниці Об’єднавчого Собору.

  Блаженнійший Митрополите Київський і всієї України, у Христі Богові вельми любий та бажаний брате і співслужителю нашого смирення владико Епіфаніє, Ваше поважне Блаженство по-братньому у Господі міцно обіймаючи щиро Вас вітаємо!

  З прихильності та милості Творця Церкви 15-го грудня 2020 року виповнюється 2 роки від дня проведення у Києві Об’єднавчого Собору за участі кліру та мирян, скликаного нашим смиренням для обрання Предстоятеля Православної Церкви України та схвалення її Статуту. Відтоді та після передання Томосу про Автокефалію на Фанарі 6-го січня 2019 року, очолювана Вами Святійша Церква України свідчить про Православну віру як помісна Православна Церква на території Української держави, під Вашим боголюбивим та людинолюбивим, розсудливим та діяльним очільництвом.

  Вітаю Вас, Блаженнійший брате, з проробленою за такий короткий час вагомою церковною роботою, з прекрасним управлінням церковними справами, зі співпрацею з владою на благо всього українського народу, а також з ініціативами та діями у період небезпечної пандемії, задля протистояння її соціальним наслідкам та розради віруючих. Ви здійснюєте Ваше служіння Божому народові, залишаючись непохитно вірним догматичному та канонічному Переданню Церкви та чутливим і дбайливим щодо екзистенційних потреб Ваших духовних дітей, завжди орієнтуючись на одвічні Христові дороговкази. Уславлюємо Главу та Творця нашої віри, нашого одвічного Спасителя світу, який доручив Церкву Вашому поважному Блаженству, відданому душею та тілом Його священній місії, церковній людині, хто також бореться за єдність та твердість Православ’я.

  Ваша особистість і Ваш гідний похвали внесок у функціонування церковного життя України, як і Ваша щира зацікавленість у єдності Православ’я, значною мірою сприяли визнанню Автокефалії очолюваної Вами Церкви та включенню Вашого імені до церковного Диптиху Блаженнійшим Архієпископом Афінським та всієї Греції владикою Ієронімом, Патріархом Олександрійським владикою Феодором та Архієпископом Кіпрським владикою Хризостомом. Ми певні того, що послідують і інші рішення з боку Православних Предстоятелів, які однозначно сприятимуть єдності Православ’я. Українська Автокефалія є доконаним фактом, який не можна змінити. Спростування цієї істини прагнуть чужі інтереси, які не «ведуть до добра», а ведуть до неминучого наповнювання бочки Данаїд.

  У благословенному житті Церкви не процвітає ані практика «хитромудрості», ані обертання богослов’я на софістичне та балакуче «мистецтво слова».

  Незабутніми у пам’яті нашій залишаються присутність Вашого Блаженства на Фанарі та вираження почуттів поваги до Константинопольської Церкви-Матері та до нашої скромної особи, як під час знаменного дня передачі Вам Томосу про Автокефалію, так і в день тезоіменитства нашого смирення у червні минулого року.

  Особливу радість відчуваємо у зв’язку з тим, що на рукоположенні єпископом нашого Екзарха у Києві преосвященного владики Михаїла (Аніщенка) була присутня офіційна делегація від Вашої Церкви. Ми любимо преосвященного єпископа Команського, якого дуже шанують члени Патріаршого Двору, ієрархи з нашого боку та абсолютно певні, що і з Вашого боку.

  Ми перебуваємо у передчутті радості зустрічі з Вашим Блаженством 2021 року у Києві під час нашого візиту до України з нагоди відзначення 30-ої річниці проголошення її Незалежності на люб’язне запрошення з боку Його Високоповажності Президента країни пана Володимира Зеленського. Ми мали нагоду прийняти Високоповажного пана Президента на Фанарі і обговорити поточні питання в атмосфері прекрасної співпраці. Нас дуже потішила і нещодавня присутність тут Високоповажного Прем’єр-міністра України пана Дениса Шмигаля на Престольному святі Вселенського Патріархату, після чого ми могли у щирій та плідній атмосфері обмінятися думками.

  Блаженнійший владико,

  Ми незмінно довіряємо Божому Промислу та його життєдайній милості, яка немічне зцілює і виснажене поповнює. Підносимо наші молитви до Господа славного про укріплення служіння Церкви-Матері, просимо Вас передати українському Божому народові побажання нашого смирення та всіх на Фанарі, хто і вдень, і вночі оберігають передання Отців. За сим, бажаємо, щоби Син та Слово Боже, який зголосився на тілесне втілення задля нас, дарував Вам здоров’я та благословення на продовження Вашої праці Предстоятеля, на благо Церкви України та всього Православ’я, і міцним святим цілунком віддаємо Вам виключну шану та висловлюємо глибоку любов у Господі.

  14 грудня 2020 року

  Вашого шанованого Блаженства
  люблячий у Христі брат

  ВАРФОЛОМІЙ КОНСТАНТИНОПОЛЬСЬКИЙ

  Найсвіжіше

  Популярне