Вівторок, 15 Червня, 2021
Бiльше

  12 єрархів МП поставили підписи під зверненням про Томос, – Порошенко

  У 2018 році 12 єрархів УПЦ Московського патріархату поставили свої підписи під зверненням до Вселенського патріарха Варфоломія щодо автокефалії для Української церкви.

  Про це в ефірі програми «Зворотній відлік» на каналі UA:Перший розповів п’ятий президент Петро Порошенко, передає Главком.

  «Ці підписи є у його всесвятості Вселенського патріарха, бо вони самостійно надіслали. Я думаю, коли-небудь не виключено, що він їх оприлюднить. Один із них вже помер, і я можу назвати його ім’я – це владика Софроній митрополит Черкаський. Двоє, хто поставили підписи, приєдналися до церкви. Я дуже дякую, що у владики Симеона і владики Олександра вистачило волі для того, щоб приєднатися і стати засновниками нової церкви», – говорить Порошенко.

  Експрезидент також нагадав, що тисячі вірян на площі перед Святою Софією два роки тому молилися попри мороз із надією, що автокефальна українська церква відбудеться.

  «Хочу наголосити, що без Божої допомоги там точно не обійшлося. Це була позиція, коли дуже мужнє рішення прийняв Філарет. Я досі дякую йому за це. Дуже мужнє рішення приймали окремі ієрархи церков, які сказали, що вони працюють на об’єднану церкву. Хочу скористатися можливістю кожному з них подякувати», – наголосив Порошенко.

  Нагадаємо, Верховна Рада 19 квітня 2018 року прийняла 268 голосами проект постанови №8284 на підтримку звернення президента України до константинопольського патріарха Варфоломія про надання автокефалії православній церкві в Україні.

  Найсвіжіше

  Популярне