У Чернігові міська влада витратила неабиякі гроші, щоб з’єднати Воскресенську церкву з дзвіницею, які роз’єднали дорогою за радянських часів, повідомляє “Сіверщина”.
Два роки тому вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Сергій Черняков писав про ці плани: “Отже, йдеться про те, щоби замість автодороги між двома будівлями однієї церкви зробити об’їзд по напівколу поза дзвіницею. Наявна територія дозволяє зробити дорогу з двостороннім рухом і повноцінними вело- та пішохідними тротуарами. Зараз це місце є частиною церковного господарського двору, тут розташовані підсобні господарські споруди. Ідеться про обмін земельних ділянок: церква замість частини двору одержить ділянку, на якій зараз дорога, і об’єднає свою територію в єдине ціле”.
Дорогу віддали. Об’їздну зробили, паркан обновили. Все за рахунок міста.
А що зробили представники московської церкви? Господарчий двір віддали? Чи хоча б упорядкували свої лахи? Чи може прибрали страшний паркан? Та навіть стару табличку з радянською назвою не зняли.
Оце і є відношення московської церкви до українського міста, його благоустрою, його мешканців і українських законів.
Цікаво, пам’ятка архітектури надовго в оренді МП? Які є санкції, якщо умови оренди не виконуються? Які санкції передбачені при порушенні благоустрою?
Довідка:
Воскресенська церква у Чернігові побудована у 1772—1775 рр. на міському цвинтарі за ініціативою і на кошти поміщиці Катерини Борковської із окремою дзвіницею, у нижньому ярусі якої була розташована церква Святого Григорія.
Після Жовтневого перевороту церкву закрили, на її території проклали дорогу, яка розділила церкву від дзвіниці.
За свою історію Воскресенська церква не зазнала суттєвих перебудов. З усіх діючих під час Другої світової війни храмів у Чернігові до 70-х рр. ХХ ст. вона залишалася єдиною, де проводилися богослужіння. До речі, у ті часи невеличка церква була в Чернігові кафедральним храмом